Yeni ABD Tasarısı, UFO Teknolojisinin Tersine Mühendisliğine Yardımcı Olabilir
Yeni ABD Tasarısı, UFO Teknolojisinin Tersine Mühendisliğine Yardımcı Olabilir

Military.com'a göre ABD Kongresi, UFO gözlemlerine hızla yanıt vermek, çarpışma alanlarından malzeme kurtarmak ve ileri teknolojinin tersine mühendisliğine yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir ofis kurmak için yasa çıkarmaya hazırlanıyor. Tersine mühendislik; bir sistemin yapısının, işlevinin veya çalışmasının akıl yürütme analiziyle keşfedilmesi işlemidir ve çalışma prensiplerinin detaylı şekilde analizini içerir.

Bu hafta yayınlanan yıllık savunma yetkilendirme yasasının bir parçası olan yasa tasarısı, ordunun tanımlanamayan hava olayları veya UAP'ler (UFO'lar) dediği şeylere yanıt vermek için yeni bir ofis kurmayı amaçlıyor. Halihazırda, ABD'deki UFO raporları, karmaşık bir dizi departman ve devlet kurumu tarafından ele alınmaktadır, ancak bu yasa tasarısı, bu çabaları merkezileştirmeyi ve senkronize etmeyi amaçlamaktadır.

Yasanın sponsoru Temsilci Ruben Gallego, yaptığı açıklamada, "Ulusal güvenlik çıkarlarımızı korumak, ABD hava sahasında kimin ve neyin uçtuğunu bilmek anlamına gelir. Şu anda, UAP'leri izleme ve tanımlama sistemimiz Savunma Bakanlığı ve federal hükümetin diğer departmanları ve kurumlarına dağılmış durumda." dedi.

Tasarının özellikle ilginç bir kısmı, Pentagon'un bilim insanlarının ve mühendislerin "bilim veya teknolojide bilinen en son teknoloji" ötesinde görünen UAP'leri anlamalarına yardımcı olacak bir süreç oluşturmasını gerektirecektir. Tasarı, teknolojinin tersine mühendisliğine yönelik fon taleplerinde "bu tür gelişmiş özellikleri ve performansı çoğaltmak" için bilgilerin kullanılabileceğini söylüyor. Tasarı ayrıca ofisin tüm bulgularının yıllık raporlarda ve savunma komitelerine iki yılda bir yapılan brifinglerde Kongre'ye sunulmasını zorunlu kılarak şeffaflığı teşvik etmeyi amaçlıyor.

UFO manzaraları, medyanın yeterince ilgisini çeken ve daha sonra Pentagon tarafından onaylanan bir dizi yüksek profilli manzara nedeniyle son yıllarda halkın hayal gücüne yeniden girdi. Bu yıl ayrıca ABD Ulusal İstihbarat Direktörü Ofisi'nin UFO gözlemleri hakkında çok abartılı bir rapor yayınladığı görüldü. Ne yazık ki, rapor büyük ölçüde sonuçsuz kaldı ve gözlemlerde dünya dışı yaşam olduğunu doğrulayacak veya reddedecek hiçbir kanıt bulunmadığını iddia etti.

 

Kaynak:

https://www.iflscience.com/technology/new-us-bill-could-fund-reverse-engineering-of-ufo-technology/Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

1 yorum