LEGO ve 3 Boyutlu Yazıcının Birleşimi: Lego X
Augmented Reality yani arttırılmış gerçeklik konusundaki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Bu konuda üretilen gözlükler, oyun içerisinde kullanılan araçların sayısı her geçen gün artarken çocuklar için arttırılmış gerçeklik üzerine pek ürün bulunmuyor.

Bugün sizlere tanıtacağımız ürün ise çocukların hem teknoloji hem de gerçek oyuncak kullanarak kendisini geliştirebileceği kanıtlayan Lego X. Lego X Gravity Stüdyo‘dan çıkan bir arttırılmış gerçeklik oyunu olarak adlandırılabilir. Gravity Stüdyo‘nun uzun çalışmaları sonucu Lego dünyası ile arttırılmış gerçeklik dünyasını bir araya getiren Lego X adında bir program yazdı. Bu yazılım aslında bir tablet veya cep telefonu üzerinden sizin hareketlerini takip ederek fiziksel ve sanal dünyayı bir araya getiriyor.

Çocuğunuz Lego ile oynarken aynı zamanda 3D modellemesini oluşturan Lego X , çocuğunuzun Lego ‘dan yaptığı şekil bittiğinde 3D yazıcıdan çıktı alma imkanı sağlıyor. Lego X sayesinde artık çocuğunuz tasarladığı ürünün son halini görmüş oluyor.

Gravity Stüdyo‘nun yaptığı açıklamada söz konusu tasarım sürecinin sadece Lego‘da değil el işin yaparken de aynı 3D modellemenin yazılım tarafından yapılabildiğini ve çıktı imkanı olduğu belirtiliyor.

Kaynak
http://www.silikonvadisi.tv/genel/lego-ve-3d-printer-in-birlesimi-lego-x-72991.html

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum