11. Aykut Kence Evrim Konferansı 18 Şubat'ta ODTÜ KKM'de!
ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu ve Evrim Ağacı tarafından düzenlenen Aykut Kence Evrim Konferansı, 18-19 Şubat 2017 tarihlerinde 11. kez ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu’nda gerçekleşecek.

Bu yıl farklı olarak Kemal Kurdaş Salonu’nun yanı sıra eş zamanlı oturumlar ile ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi A Salonu’nda da yapılacak.

Kemal Kurdaş Salonu’nda evrimsel biyoloji ve evrimsel biyolojinin ilişkili olduğu fizik, kimya, psikoloji, sosyoloji, felsefe, mühendislik ve birçok diğer bölümlerle ilgili multidisipliner evrim konulu sunumlara yer verilecek olup, A Salonu’nda ise dünyanın en prestijli üniversitelerinden, araştırma enstitülerinden ve laboratuvarlarından katılacak olan konuşmacılar, evrimsel biyoloji alanında yapılan yeni çalışmalar ve bulundukları kurumlardaki projeler ile ilgili özel sunumlar gerçekleştirecek.

Konferansa katılımın yanısıra program dahilinde pazar günü akşamında Türkiye'deki bilim ve evrimle ilgili çalışma yapan öğrenci topluluklarının bir araya gelebileceği "Türkiye'de Bilim ve Öğrenci Topluluklarının Rolü" adlı oturuma davetlisiniz.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için www.odtuakek.org web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum