Teknolojik makyaj dönemi başlıyor
İzdüşüm gönderimi ve gerçek zamanlı yüz tarama teknolojisi kullanan Omote, 3D grafikleri insan yüzüne yansıtarak büyüleyici görüntüler sunuyor.

Dijital bilgisayar grafiklerini perde, duvar, cam gibi yüzeylere yansıtıp hareketli görüntüler sunmak yeni bir şey değil. Ancak yansıtılan yüzey canlı kanlı bir insanın yüzüyse, bu teknoloji inanılmaz sonuçlara sahne olabiliyor.

İzdüşüm gönderimi ve gerçek zamanlı yüz tarama teknolojisi kullanan Omote, 3D grafikleri insan yüzüne yansıtarak büyüleyici görüntüler sunuyor. “Canlı makyaj” olarak nitelendirilen uygulamadaki hareket algılama özelliği sayesinde, model yüzünü sağa sola çevirse dahi yüzünün açısına göre yeni görüntüler oluşturuyor.

CGI uzmanları, dijital tasarımcılar ve makyaj uzmanlarının oluşturduğu ekip, sonuç olarak ortaya bu muhteşem dijital eseri çıkarmış durumda. Teknik özellikleri hakkında henüz kısıtlı bilgi bulunan Omote, şimdilik model oturmuş vaziyetteyken işe yarıyor. Söz konusu teknoloji, ileride hareket halindeki objelerde de kullanılmak üzere geliştirilme aşamasında bulunuyor.Kaynak: Teknoloji Oku

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum