"Şimdiye Kadarki En İyi UFO Fotoğrafı"
"Şimdiye Kadarki En İyi UFO Fotoğrafı"

20. yüzyılın en inandırıcı UFO görüntülerinden birine, yüksek çözünürlüklü bir makyaj yapıldı ve “şimdiye kadar kamuya açıklanmış en iyi UFO görüntüsü” olarak adlandırılan şey hakkındaki tartışmayı canlandırdı.

Lake Cote görüntüsü olarak bilinen fotoğraf, 4 Eylül 1971 sabahı, Kosta Rika National Geographic Enstitüsü'nden bir ekip tarafından Arenal Volkanı çevresinde planlanan bir hidroelektrik projesinin potansiyel etkisini inceleyen bir uçaktan çekildi.

O sırada fotoğrafçıların haberi olmadan, çerçevelerinden birinin köşesinde alışılmadık metalik disk şeklindeki bir nesnenin görüntüsü yakalandı. Olağandışı nesnenin doğası yıllardır tartışılıyor: Bazıları bunun bir aldatmaca olduğunu, bazıları optik bir yanılsama olduğunu söylüyor - ve elbette diğerleri bunun bir uçan daire olduğunu söylüyor.

Birkaç araştırmacı, yıllar boyunca fotoğrafı inceledi, 1989 ve 1990'da fotoğrafla ilgili raporlar yayınladı ve fotoğrafın "optik kusurlar, kasıtlı aldatmaca veya diğer sıradan açıklamaları destekleyen hiçbir kanıt içermediği" sonucuna vardı. Ancak, herkes ikna olmadı. Hikayenin son bölümünde, UAPMedia UK ekibi yakın zamanda görüntünün yüksek çözünürlüklü bir versiyonunu ele geçirdi.

Ufo high res

Kötü şöhretli Lake Cote UFO'nun eski ve yeni görsellerinin karşılaştırılması.

 

UAPMedia UK'ye göre, Kosta Riko'dan Esteban Carranza'ya, amcası geçen yıl vefat ettiğinde Kosta Rika Ulusal Arşivlerinde bulunan orijinal negatifin "ilgili" bir kopyası verildi. Resmi çeken teknisyen Sergio Loaiza ile resmi tartıştıktan sonra, Carranza resmi Kansas'taki bir fotoğraf laboratuvarına gönderdi ve burada bir davul tarayıcıya, görüntüleri son derece yüksek çözünürlükte tarayabilen bir tür yüksek hassasiyetli dijital kameraya tabi tutuldu. .

Resmin yüksek çözünürlüklü versiyonu buradan ücretsiz olarak indirilebilir: https://www.uapmedia.uk/articles/costarica-ufo

Yenilenmiş Lake Cote görüntüsünden bahseden yorumcular, Kosta Rika yanardağı üzerinde gerçekten neyin ele geçirildiği konusundaki tartışmayı hala tam olarak çözmediğini söylediler. Bununla birlikte, tanımlanamayan hava olaylarının diğer görüntüleri veya videoları etrafında tartışmaya yol açabileceğini umuyorlar.

Belgesel yapımcısı ve UFOolog Jeremy Corbell, "Gerçekten ilgi çekici bir fotoğraf ve tamamen hayal gücünü yakalayan bir fotoğraf. Ne kadar 'doğru' göründüğü konusunda her zaman etkilendim. Yine de, doğruluğu konusunda bir şey söyleyemem ama olmasını çok isterim. Doğru. Yıllar boyunca gördüğüm diğer birçok görüntüden kesinlikle çok daha inandırıcı görünüyor. Kosta Rika'dan alınan bunun gibi tarihi görüntülerin hala anlatacak hikayeleri var ve bazen yeni anlayışlar hemen köşede. Cevap arayışımızı sosyal olarak demokratikleştirebilir ve kitle kaynaklı hale getirebilirsek, hükümetlerimizden daha fazla onay beklemek yerine gerçeğe daha yakın olacağız.” dedi.

 

Kaynak:

https://www.iflscience.com/technology/best-ufo-photo-ever-gets-a-highresolution-makeover/Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum