Öğrenciler Hololens İle Yeni Bir Boyut Yaptı
ABD'de University Of Washington Bilgisayar Bilimi öğrencileri, sahip oldukları AR ve VR teknoloji ürünleriyle Microsoft Hololens bünyesinde yeni bir boyut meydana getirdiler!

ABD'de University Of Washington Bilgisayar Bilimi öğrencileri, Microsoft'un Hololens çözümü içerisinde yeni bir boyut meydana getirdiler.

Sahip oldukları AR ve VR cihazları ile oluşturdukları karma gerçeklik teknolojisi içerisinde farklı bir dünya oluşturmayı başardılar.

Microsoft Hololens'e yeni bir boyut geldi

Öğretmeleri, University Of Washington Bilgisayar Bilimi CSE 481Vöğrencilerine, "Sanal ve Arttırılmış Gerçeklik" yazılımları ve teknolojileri kapsamında 10 hafta süresince bir uygulama meydana getirmelerini istedi.

Öğrencilerin söz konusu projede kullandığı materyaller ise Oculus, Vana, HTC'nin AR/VR cihazları oldu.

36 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen projede, öğrencilerin 25 Microsoft Hololens cihazına erişim hakları bulunuyordu.

Basit mantıkta bir resim uygulaması olarak görülen arttırılmış gerçeklik uygulaması, oda tarama sürecini başlatan nitelikte oldu.

Öğrenciler sahip oldukları AR/VR cihazlarını Hololens ile birleştirerek, bulunulan ortamdaki eşyaların diledikleri renk değişimine ulaşmalarına tanık oldular.

Yani, bir anda sarı kırmızı renge bürünebiliyor, masanın üzerinde yer alan bir proje anında kahverengi rengine dönüşebiliyordu.

Holoscanner adı verilen proje, sınıfın öğrencileri için bir başlangıç adımı gibi gözükse de, Microsoft'un söz konusu öğrenciler ve proje ile ilgilendiğine ilişkin fikirleri olduğu Tech Crunch'taki haberde yer aldı.

CSE 481V sınıfının eğitmenlerinden biri olan Steve Seitz; kendisinin ilk başta 36 kişinin yeni bir cihaz ve platform geliştirme noktasında endişe duyduğunu; fakat sadece 10 hafta süresince öğrencilerin ortaya koyduğu sonuçtan oldukça etkilendiğini ifade etti.

Kaynak
http://shiftdelete.net/ogrenciler-hololens-ile-yeni-bir-oda-yapti-72353

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum