Marslı filminin iOS ve Android uygulaması yayında
Interstellar’dan girip Gravity’den çıktığımız, yer çekimini her defasında biraz daha azaltan filmlerden sonra Ridley Scott‘ın yönetmenliğindeki Marslı da 2 Ekim’de vizyondaki yerini aldı. Tabii ki uygulaması da gecikmedi.

Matt Damon‘ın başrolünü üstlendiği Marslı filmi, eleştirmenlerden oldukça yüksek notlar almayı başardı. Aynı isimli romanından uyarlama olan film şimdi bir de mobil uygulamaya sahip. Mars’ta mahsur kalan astronot Mark Watney‘in (Matt Damon) yardım gelene dek hayatta kalma çabasına tanık olduğumuz filmin uygulamasında Mark’ın tek kurtuluş şansı oluyoruz. Tabii ki tek bir görevimiz var; o da Mark’ı eve getirmek.

Oyun sırasında Mark yaşadığı sorunlarda sizden yardım istiyor ve iletişim kuruyor. Siz de Mark’ın gelişimini izleyip ona yapması gerekenler konusunda yardımcı oluyorsunuz. Mark’ı sağlıklı, sakin ve güvenli tutmak da göreviniz. Bir gözünüzün sürekli Mark’ta olması gereken uygulama Apple Watchdesteği sunuyor. Çok yakında Android Wear desteğinin de geleceğini belirtelim. iOS ve Android uyumlu olan uygulamaya iOS üzerinden 7,99 TL’ye Android üzerinden 9,09 TL’ye sahip olabilirsiniz.

App Store: https://itunes.apple.com/tr/app/the-martian-bring-him-home/id1019838009?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.littlelabs.themartian

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum