Kadınların Erkeklerden Daha mı Az Dişi Vardır? - TEDxMETUAnkara
25 Aralık 2016'da farklı alanlardan insanların "Gelgitlere Karşı" nasıl direndiklerini ve nasıl başarıya ulaştıklarını anlattıkları TEDxMETUAnkara etkinliğinin ilk videosu yayınlandı.

25 Aralık 2016'da ODTU KKM Kemal Kurdaş Salonu'nda gerçekleşen ve medya sponsorluğunu üstlendiğimiz TEDxMETUAnkara etkinliği, birbirinden değerli konuşmacıları ağırlamıştı.

Etkinlikteki konuşmacılardan Prof. Dr. Bayram Tekin'in videosu yayınlandı.

Hayata insanoğlunun en büyük icadı olan bilimsel gözlemle yaklaşmamız gerektiğini düşünen Bayram Tekin, anlamanın gelgitlere karşı durabilmek için en büyük silahımız olduğunu anlatıyor.

Prof. Dr. Bayram Tekin Kimdir?

ODTÜ Fizik Bölümünün İleri Fizik sınıfını 3 yılda bitirdi. Ardından Minnesota Üniversitesinde Yüksek Enerji Fiziği ve Kütle Çekim üzerine doktora yaptıktan sonra, önce Oxford Üniversitesinde, sonrasında Brandeis Üniversitesinde ikişer yıl araştırmacı olarak çalıştı ve ders verdi. Türkiye Bilimler Akademisi Üstün Yetenekli Genç Bilimci Ödülünü ve TÜBITAK Bilim Teşvik Ödülünü almış olan Bayram Tekin, ODTÜ’de yılın eğitimcisi seçilmiştir. Uluslararası düzeyde 70’ten fazla makalesi ve bir kitabı, Gravitasyon Teorisi’nde kendi adı ile anılan, literatüre girmiş formülleri vardır. 2004 yılından beri ODTÜ Fizik Bölümünde ders vermekte olan Bayram Tekin, ODTÜlülere fiziği sevdiren hoca olarak da tanınmaktadır.

Bayram Tekin'in konuşmasının tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum