İlk Kadın Fizikçi Marie Curie Hakkında Müthiş Bir Film: RADYOAKTİF
İlk Kadın Fizikçi Marie Curie Hakkında Müthiş Bir Film: RADYOAKTİF

Bilimi seven, ilgi duyan ve gelecekte insanlık için bir şeyler yapmak isteyen herkes için selamlar! Bugün sizlere 19. yüzyılın kadın fizikçisi Marie Curie hakkında yazılan bu filmi önerdiğimi söylemek isterim. Bu film Madam Curie hakkında  şu ana kadar çekilmiş en iyi biyografi filmlerindendir. Çünkü onun hayatını izleyicinin gözleri önüne sermesiyle çok daha kolay ve gerçekçi olarak anlatmaktadır. Sıradan insanlar bile gerçekten merak ederek ve heyecanlanarak bu filmi izleyebilirler. 

Filmde Marie Curie'nin başarıları, Pierre Curie ile tanışması, kendi kişiliği, bilim karşısındaki azmi ve tutumu gibi pek çok özelliklerini ortaya koymaktadır. Aynı zamanda Pierre Curie  öldükten sonra yaşadıklarını, duygusal üzüntüsüne rağmen yine de dimdik ayakta durarak işini yapmaya, bilimi yaymaya ve geliştirmeye, deneylerini yapmaya devam etmektedir. Bunların hepsi çok gerçekçi biçimde bizim gözlerimizin önüne serilerek canlandırılmaktadır. 

Ayrıca Marie Curie gibi bilim insanların hayatlarını öğrenerek ve kendimize bir örnek olarak aldığımızda, bilim yapmanın verdiği hazzı burada bir kez daha Madam Curie'nin yaşadıklarıyla görerek çok daha büyük bir izleme deneyimi oluşmaktadır. 

Tüm bunlarla " RADYOAKTİF " ismiyle amazon ve çeşitli internet sitelerden bu filmi izleyebilirsiniz. 

Herkese keyifli izlemeler ! https://youtu.be/mU0oOUTo5zo?si=rhv6NgKQ0949VajD

Irmak KOÇ
Maşukiye Anadolu Lisesi - Prof. Öğrenmeyi, bilimi anlatmayı, yazmayı ve araştırmasını yapmaya bayılıyorum. İleride sayılan ve saygın bir fizikçi olmak en büyük hayalim. Tüm bunları aynı zamanda toplumların gelişmesi ve aydınlığa erişmesi için atılan adımlardan birisi olması diğer bir hedefimdir. Atamın da dediği gibi dünyadaki her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet ( başarı) için en gerçek yol gösterici olan bilime bir adım daha fayda sağlamak isteğiyle !

0 yorum