İçine ne koyduğunuzu anlayan akıllı bardak: Vessyl
Bugüne dek sağlık alanında kalp ritmini, yürüme mesafesini, kan şekeri ölçen pek çok girişimle karşılaştık. Vessly adlı girişim yine sağlık alanında, akıllı bir bardak geliştirmiş durumda.

Akıllı bardak Vessly, bardağınızın içinde ne olduğunu anlayarak, size pek çok konuda ipucu veriyor. Vessly, içine konulan sıvıyı tanıma teknolojisi ile dikkat çekiyor. Vessly içine su, kahve veya bira koyduğunuzda bunu algılayarak sizin için içtiğiniz sıvıların kalori hesabını sunuyor.

Mobil uygulama aracılığıyla çalışan akıllı bardak Vessly, günlük su ihtiyacınızı karşılama konusunda da size yardımcı oluyor. Farklı amaçlar doğrultusunda, hangi tür sıvılara ihtiyacınız olduğu ve ne kadar içmeniz gerektiği ile ilgili ölçümlemeler yaparak sizi yönlendiriyor ve teşvik ediyor. Şık tasarımı ve albenili görüntüsü ile kablosuz olarak şarj edilebilen Vessly bardaklar, kolayca yıkanabilir özelliğe sahip.

2015 yılının hemen başında kargolayacağı ürünlerin ön siparişlerini 99 dolar karşılığında toplamaya başlayan Vessly’nin seri üretime geçtiğinde ise perakende fiyatının 199 dolar olacağı belirtilmiş. Vessly ve kullanım alanları ile ilgili detaylı bir videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.


Kaynak: Webrazzi

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum