Dünyanın En Küçük Helikopteri: Nano Drone
Uçan drone araçlarda yeni bir rekor kırıldı gibi gözüküyor. 5 santimlik boyu ve ucuz fiyatı ile Nano Drone harika bir hediyelik olabilir.

Uçan drone araçları piyayasa ilk çıktıklarından beri çok yol katetti. Genelde dört veya daha fazla pervaneye sahip minik helikopterler olan bu araçlar, uzaktan kumanda ile yönetiliyor. Çeşitleri de çok; Zano gibi selfie çekmek için minik modellerden, DJI Inspire gibi yüksek fiyatlı profesyonel HD video çekim yapabilen ürünlere kadar boy boy drone var.

Ama bir firma var ki, elinizden bile küçük olan Nano Drone modeli ile dünyanın en küçük drone helikopterini ürettiğini söylüyor. Morrison Innovations isimli firma, minicik bir gövdeye batarya, kumanda sistemi ve dört motor takmayı başarmış. Nano Drone elinizden havalanıyor, tek şarjla 45 metre mesafeye kadar 7 dakika boyunca uçabiliyor ve içindeki 6 yönlü jiroskop ile tahmin edebileceğinizden çok daha dengeli.

2 inç (yaklaşık 5 santim) boyu ile Nano Drone elinize sığdığı gibi, 32.95 Dolar’lık fiyatı ile cüzdanınıza da sığacak. Dört renkte satın alabileceğiniz Nano Drone için firmanın web sitesine gitmeniz yeterli. Her ne kadar daha çok kedi oynatmaya yarayacak gibi gözükse de, çocuklarınıza ve size keyifli anlar yaşatacağı kesin.

İlginç tasarımlı uçan drone araçlardan biri de, Back to the Future filmlerindeki ünlü Delorean marka arabanın drone versiyonu, linke tıklayın ve görün.


Kaynak: Silikon Vadisi

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum