Design Together yarışması başvuruları 1 Kasım'da başlıyor!
İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendisliğe Hazırlık Kulübü tarafından yapılan Design Together yarışması, BIM (Building Information Modelling - Yapı Bilgi Modellemesi) sisteminin farkındalığını artırmak amacıyla düzenlenen bir tasarım yarışmasıdır.

Yarışmaya takımlar halinde katılım sağlanır ve takımlar bir inşaat mühendisliği, bir makina mühendisliği ve bir mimarlık öğrencisi içermek üzere en az 3 en fazla 6 kişiden oluşabilir.

Başvurusu onaylanan takımlara gerekli ön eğitim verilir.

Takımlar verilen şartnameye uygun bir şekilde istenilen yapıyı BIM sistemini kullanarak tasarlar ve alanında uzman jüriler tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 1. Olan takıma 5000 TL, 2. Olan takıma 3000 TL, 3. Olan takıma 2000 TL ödül verilir.

BIM Nedir?

BIM, mühendisler, işverenler, mimarlar ve müteahhitler arasında, üç boyutlu bir ortam (ortak bilgi ortamı) içindeki işbirliğine dayanır ve bu disiplinler arasındaki bilgi paylaşımını sağlar. BIM, inşa edilmiş bir yapı için, ilk tasarım sürecinden yapım aşamasına, bunun devamına ve hizmetin sonlandırılmasına uzanan bir bilgi yönetim sistemidir.

BIM, tasarım ve inşa ekiplerinin tasarımla ilgili iletişim içinde olmalarına  ve daha önce görülmemiş bir şekilde değişik seviyelerdeki bilgi akışını koordine etmelerine olanak sağlar.

Başvuru yapmak isterseniz belirtilen başvuru tarihleri süresince aşağıdaki linkler aracılığıyla başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru Tarihleri:
1-27 Kasım 2016

Ön Eğitim Tarihleri:
9-10-11 Kasım 2016

Detaylı bilgi için;
https://www.facebook.com/designtogether.itumhk/
http://www.designtogether.itumhk.com/

Fizikist
Türkiye'nin Popüler Bilim Sitesi

0 yorum