• 0

  Ruh canlı olmanın gereğiyse, anne karnında canlı olan sperm ve yumurta birleşmesi iki ruhun birleşmesiyle tek bir ruhmu oluşturuyor? Ruh sonradan üfleniyorsa canlı olmanın gereği görünmüyor.

  Yunus Ilik 24 Ekim 2019
 • 0
  Madde ve enerjinin bilgiyle organize etkileşimi canlılığı oluşturuyor görünüyor.
  Yunus Ilik 24 Ekim 2019
 • 0
  yunus bey ona gerek yok.nasıl ki tüm hücreler birleşerek organları, organlar birleşerek vücudu oluşturuyor ve bunlar uyum içinde çalışıyor aynen öyle hepsinin ruhu var.yani sprem ve yumurta olarak bakman sığ olmuş.

  Şimdi bir banka düşün... içinde tüm çalışanlar güvenlikçisi,temizlikçi,vezneci vs. bunların hepsi birer farklı unsuru teşkil eder.(hücre,sprem, yumurta gibi)ama organize çalışırlar ve en yüksek yere banka müdürüne bağlıdırlar.o ne derse o.

  işte burdaki banka müdürü (sen,esas ruh) oluyor.diğerleri gelip, geçici birer görevli.ruhları olsada akıl denen şuur ve nefs gibi birtakım kavramlarda ayrılıyorlar.yani idare eden, müdür ; burda diğerlerine oranla üstün vasıflarla donatılmış oluyor.şöyle, misalen; hücrenin istek ve arzusu başka müdürün başka.ama,müdür; diğerlerini isteğine göre yönlendirir.

  bilmem anlatabildim mi.sen sadece kurulan bu bankaya(vucuda) 40 gün sonra atanan bir müdürsün.

  yani biliyorsun işte 6. hafta y kromozomu devreye grip girmemesine göre.bu ara ruh üflenir.bankaya atanırsın böylece.
  optimus 24 Ekim 2019
 • 0
  veya belli amaca yönelik sistemli bir şekilde programlanmış, nano robot gibi bişeydirler.(hücre,sperm,yumurta,kan hücreleri vs.)

  hersey olabilir.
  optimus 25 Ekim 2019
 • 0
  Eğer Teoloji tarafından bakarsan (en azından islam inancı için söylüyorum diğer inanışların görüşünü pek araştırmadım) sperm yumurtalığa girip belirli bir evreyi geçtikten sonra (bildiğim kadarıyla zigot evresinde) ruh üfleniyor diye biliyorum.
  Muhammed TAYLAN 28 Ekim 2019
 • 0
  Arkadaş ruh diye bir şey varmı sen onu kanıtla.Biz iki eşeysel hücrenin birleşiminden sonra insan oluyursak SONUÇTA oluşan(ruh) beynimizdeki bir parçacıktanda oluşuyor olabiliriz.Sen hiç ben nasıl beynimdeki cansız atomlar sayesinde böyleyim dednimi kendine? ????? Kendi kendine konuşuyor olman(konuşman) ben nasıl delirmediğimi anlamıyom(basite almışım).
  Taha Çelik 05 Kasım 2019
 • 0
  Taha Çelik ruhun var olup olmadığını söylemiyorum sadece İslam inancına göre ruhun ne zaman üflendiğini söylüyorum.
  Kaldı ki islam , ruhun madde olmadığını (karanlık madde , karanlık enerji ya da anti madde de değil) söylediğine göre ruhun fiziksel ya da kimyasal şeylere indirmek yanlış olur. Biz sadece var olduğuna inanırız tıpkı Allahı görememize rağmen inandığımız gibi.
  Kaldıkı yine islam ruhun varlığını , Allahın varlığını kanıtlamamızı istemez sadece iman etmemizi ister.
  Muhammed TAYLAN 19 Kasım 2019
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap