• 0

  Basit bir soru biliyorum ama cevap vermek zor. Uzaylılar sizce var mı,varsa neden,yoksa neden?

  Athena 04 Haziran 2019
 • 0
  Birçok fotoğraf var ama photoshop ihtimali de var. Hayaletler içinde aynı şey ve biraz saf bir kızım
  Athena 04 Haziran 2019
 • 0
  Gerçek mi değil mi inanamıyorum
  Athena 04 Haziran 2019
 • -1
  Uzaylılar tabiki var. Bunu nasıl göremezsiniz. Dünyadaki tüm insanlar hepimiz uzaylı değilmiyiz?Dünya uzayda değilmi? dünyamız uzaydaki toz parçalarının bir araya gelip çökmesi sonucu oluşmadımı? Bu toz parçacıklarının içerisinde tüm canlıların yapı taşları olan elemenler var. Kim bilir hangisi hangi galaksiden geldi. Ama şüphesiz bir düzen var. çünkü düzensiz gibi görünen yapılarda bile bir düzen var olduğunu bazen bütüne bakınca bazen tek tek ayırınca bazende sınıflandırınca ortaya çıktığını görüyoruz. tıpkı kollatz sayıları sınıflandırıldığında ortaya çıkan bir düzen olduğu gibi. yani çözümsüzlükteki düzen yazımda olduğu gibi
  https://www.fizikist.com/beyin-firtinasi/39660/
  https://drive.google.com/file/d/1bS1OvEdDVgDMDxk70k5DyFqLG4ILc1xt/view?usp=sharing
  belkide yapı taşı olarak değil; bir bütün olarak bir buz kütlesinin içerisinde geldik. Buzlar çözülünce, o anki şartlar uygun olduğu için canlanabildik. Belkide bu süreç halen devam etmektedir. Dünyaya düşen meteorların bir kısmı buz kütlesinden oluşmaktadır. Bu buzulların içerisinde donmuş halde (kurbağalarda olduğu gibi) canlı organizma varsa, çarpmanın şiddeti onu pek etkilemez. Buzlar çözülünce, hayata ya adepte olarak, yada uygun ortam bularak devam ederler. Yada ölür yok olur giderler.
  İrfan Aydoğan 05 Haziran 2019
 • +3
  Olma ihtimalleri, olmama ihtimallerinden çok çok daha yüksek.
  Dünya ya ziyaret ihtimalleri ise fizik kurallarının getirdiği kısıtlamalar yüzünden, düşük, En azından bizim anladığımız şekilde verimli değil.

  Dünya'yı ne yapacaklar? Doğal kaynakları için mi? Oort bulutunda daha çok su ve hidrokarbon var. Astroidlerde daha çok maden, mineral var. Yüksek bir teknoloji için onlardan istenileni sağlamak çok daha kolay ve ekonomik olurdu...

  Dünya'daki hayatı belgeselleştirmek olabilir. Bu tür bir belgesel için katedilen yol ve zaman çok yüksek bir bedel olurdu.
  Gözümle görmeden inanmamayı tercih ederim.
 • 0
  Burtayın dediği gibi fizik kanunları izin vermez.Uzaylılar öylece gelip dünyada elini kolunu sallayarak gezemezler.O fotoların, video herneyse gerçek olma ihtimalleri yok.

  En basitinden şöyle düşün bir gezegenin yerçekimi kuvvetine adapte olmus/uyum sağlamıs bir canlıyı alıp baska bir gezegene koysan yerçekimi farkından dolayı bile bir sürü zorluk yasayacaktır.astronotlar mesela uzaya,ay'a vs. çıktıklarında vucut sıvılarının vucudun üst tarafta birikmesi sonucu vucut dokularında şişmeler ve eklemlerde sorunlar yaşarlar. Yerçekimi azaldığı için.

  Tabi bu anlman için sadece bir örnek, çoğaltılabilir.Koruyucu giysi filan olsa dahi bir gezegene uyum sağlamaları için bir çok nesil ölüp geçmeleri gerekir.Karbon temelli yaşam için vaziyet bu.Sen obilim kurgu filmlere filan bakma öyle inip hemen gezegenleri nere istila ediyorsun.

  Karbon dışında baska bir formda canlı var mıdır? Örneğin silisyum temelli. Bilmiyorum ama durum pek değişmezdi.
  optimus 07 Haziran 2019
 • +1
  Varsalar ve olur da karsilasirsaniz, tokalasmayin, anti madde evreninden geliyor olabilirler .
  morgan 09 Haziran 2019
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.074 cevap

30.542 kullanıcı

Giriş Yap