• -3

  Eğer çok uzaklardaki bir ışığın dünyaya ulaşması zaman alıyorsa,çok uzaklarda aslında kıyamet kopmuş(kıyametten kasıt evrenin büzülmeye başlaması) ve bilgisi henüz bize ulaşmamış olabilir mi?

  Atilla T. 09 Nisan 2018
 • -4
  Anladığım kadarıyla evrenin büzülmesinden kastın evrenin genişlemeyi bırakıp yeniden küçülmesi ancak böyle bir şey gerçekleşmeyecek gibi gözüküyor. son yapılan gözlemlere dayanarak evrenin giderek artan bir hızla genişlediğini söyleyebiliriz
  Burçak Aycan 10 Nisan 2018
 • +4
  Evrende hiç bir şey ışık hızından hızlı hareket edemiyor. Bilgi de buna dahil. Dolayısıyla evrenin bir noktasında evreni yok edebilecek bir patlama olmuş olsa ve ışık hızında hareket ederek her şeyi yok ediyor olsa, bu patlamanın etkileri bize ulaşmadan onu önceden fark edebilmemiz imkansızdır.
  Mehmet Ali 11 Nisan 2018
 • -4
  Çok açıklayıcı oldu.Değerli yorumlarınız için herkese teşekkür ederim.
  Atilla T. 11 Nisan 2018
 • -3
  Dünyamızdaki elektronlar evrenin her hangi bir yerindeki elektronlarla dolanık olabilir (büyük patlamadan itibaren evrenin ilk zamanlari yani) ve dolanıklıkta mesafeler önemsizdir yani (bu kısımda bence demem lazım) bence bu olasılığın gizemi olsada pratikte mümkün değil özellikle dolanıklık var olduğu sürece
  Saber 17 Nisan 2018
 • -3
  evrenin neresinde olursa olsun kıyamet başlarsa bilgisi ışık yılı zamanında ulaşır. Kıyametin kendisinin yaklaşma hızı yada olay ufkunun yaklaşma hızı mesafemizle hesaplanır.
  hknQQ 18 Nisan 2018
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap