• 0

  Elektrik yolunu nasıl buluyor? Okullarda bunca zaman elektriğin gidebileceği en kısa yolu seçtiği söylendi fakat bu nasıl oluyor?

  Furkan Köseoğlu 08 Eylül 2017
 • 0
  hatırlarsan akım ve elektron akış yönünü ters olarak belirtiriz elektronun akışını sağlayan akım en kısa yoldan elektronlara çekim etkisi gönderir ve onlarda bu yolu izler (pilide artıdan eksiye doğru akımın gitmesi elektronların eksiden artıya doğru hareket etmesi ile oluşur) daha yakın daha güçlü çekim olduğundan dolayı kısa yoldan elektron akışı olur
  onur cem dağ 09 Eylül 2017
 • 0
  Olasılıklardan sadece en verimli-optimum olanı kalıyor. Kalanı çöküyor.
  Kısaca kuantum mantığı diyebiliriz.
 • 0
  Çok genel ve yetersiz bir yaklaşım olabilir fakat bildiğim kadarıyla potansiyel fark başlangıçta maddenin tamamı üzerinde geçerli oluyor. Fakat elektronların anottan katoda olan hareketi maddenin bir bölgesinde çeşitli nedenlerden dolayı(safsızlık, farklı elementlerin elektronegatiflik farkı) daha fazla miktarda ya da şiddette gerçekleşiyorsa eğer elektron kaçınılmaz olarak bu noktalardan hareket etmeye başlıyor. Tıpkı dünya üzerinde kütleçekimi potansiyel farkından dolayı yuvarlanan bir taş gibi yolunu mümkün olan en düşük potansiyele erişecek şekilde çiziyor.

  Vide supra 10 Eylül 2017
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.072 cevap

30.540 kullanıcı

Giriş Yap