• 0

  Merhabalar arkadaşlar Evrenin bilgisayar simulasyonu olma olasiligi nedir? Eğer gercekse neden simulasyoncu mudahale etmiyor ? Evrim bir gercekken nasil olurda bu tur simulasyon evren savunulabilir?

  hasan özdemir 06 Eylül 2017
 • 0
  Güya simulasyonda yasiyorsak bilime nasil guvenebiliriz.birseylerin degismeyeceginden nasil emin olabiliriz? Bu Sacma felsefik cikarim degildir de nedir ? Bu fikirlerin bilimsel dayanagi olabilir mi? Sicim teorisinin algoritmik oldugu ve elektronlarin enerji seviyesindeki atlamalari simulasyina kanit olarak degerlendiriliyor.elon musk , nick bostrom birkac itibarli fizikci dillendirince dikkate alamamak elde degil . Sizin gorusleriniz nedir bu konu hakkinda arkadaşlar? Diyelim ki benzetimde yasiyoruz? Bu bizim biyoloji fizik kimya gibi temel bilimi nasil etkiler anlasilan bemzetimci fizik kurallarini degistirmiyor.ki bilim gecerlilgini koruyor o zaman ingilizce kaynaklari okuyamiyorum türkce kaynaklar yetersiz bana yardimci olur musunuz? Beynimi kemirir hale geldi artik..
  hasan özdemir 06 Eylül 2017
 • 0
  Yaratıcının evreni çok küçük ( elementler ve allotropları gibi ) parçacıklarla programlayıp oluşturduğu düşününce akla yatan en olası şey bence . Bu parçacıklar birleşince farklı özellikler gösterebiliyor yaratıcının programladığı şeyleri biz farklı kombinasyonlarda işleyerek şu anı yarattık toprak ,hava, ateş ve su dan bilgisayar elektrik ,cam, naylon, karbon tüplerine kadar gelişimiz gibi aslında bizlerde bir tanrı sayılırız tabi evrenin bu eşsiz güzelliğine kendimizi teslim etmemek elde değil :D
  onur cem dağ 06 Eylül 2017
 • 0
  yaratıcıyla aramızdaki tek köprü onun eseri olan bizler ve evren .Bizim onun yarattıklarını kullanarak daha çeşit şeyler yaratmamız kendi beynimiz tarafından yönetildiği için insani kısmına giriyor temeli sorgulamamız gerekiyor bence.
  onur cem dağ 06 Eylül 2017
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.072 cevap

30.540 kullanıcı

Giriş Yap