• 0

  Evrenimizde sürekli var olup, madde ile etkileşime girip yok olan anti-maddeler? Nasıl bu kadar çokça ve kolayca var oluyorlar?

 • 0
  Her an sayısız miktarda anti madde partikülü yıldırımlarda, kesilen muzda, yüksek enerjili kozmik ışınların kaynaştığı uzayda, vs.
  Enerji atımı olan her yerde var olup, yakın çevredeki madde ile etkileşime girip ışıyor (gamma ışıması ile; 511 keV enerji ileymiş, karşılığıda bir elektron kütlesinin ışık hızının karesi ile çarpımına eşitmiş.)
  Bu kadar kolayca oluşabilmesi nasıl mümkün olabilir?
 • 0
  Muzdaki tamam da 511 keV gamma gerektigi kesin mi?.Ev yapimi bir cloud chamber ( hazirlari internettte satiliyor) ile kolayca uretilebilir saniyordum, gerci bu Kakunun garajdaki gamma uretmesine benzemez
  Morgan Frei 18 Nisan 2017
 • 0
  Valla, wikipedia'nın yalancısıyım Madde ve anti madde birbirini nötrlediği zaman, gamma ışını saldıkları ve bunun enerji değerinin de 511 keV olduğunu belirtmiş. Miktarın ne ifade ettiği anlaşılsın diye de elekron örneği verilmiş.
  Başka bir bilgim yok.
 • 0
  Haklisiniz, pek cok kaynak ayni verileri sunuyor.Hatta muz un yaninda,vucudumuzda cok daha fazla potasyum mevcut.Gerci direk K degil de bozunmis olanlarinin miktari da onemli.nereden baksak pozitron uretimi mevcut.Cok ilginc
  Morgan Frei 18 Nisan 2017
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap