• +1

  Teleskop alımı için deneyimli arkadaşlardan bilgi almak.

  Berkcan Ozgan 12 Aralık 2016
 • +1
  Nat geo'nun modeli sürekli aklımda gezerken bu modeli gördüm hoşuma gitti açıkcası. Bu ürün hakkında yorumunuz nedir Lizer Teleskop 60F700TX Birde Sky teleskoplar ülkemizde pek yaygın degiller hatta bulamadım sayılır daha çok tripotlu bir model istiyorum Astrolux 3 new. ref. modeli ebayda gördüm yurt dışı alışveriş geç ulaşır elime biraz erken almam lazım ürünü.
  Berkcan Ozgan 15 Aralık 2016
 • +1
  Merhabalar. Teleskoplar hakkında bilgi almak için bu başlığı açıyorum ne yazık ki onca sorduğum insandan bir cevap alamadığım için buradan sorma kararı aldım. Teleskop almak istiyorum ve hiç bilgim yok 2 ay kadar araştırma yaptım fakat bir sonuca varamadım maks. 400 tl. civarı bir model arıyorum görüş mesafesi ve netliği yüksek olan bir model pek bütçem olmadığı için aynalı bir model alma kararı aldım bu konudan anlayan ve yardım etmek isteyen olursa çok sevinirim. Sorumu yanlış bir yerden soruyorsun kusura bakmayın.
  Berkcan Ozgan 12 Aralık 2016
 • +1
  Yaklaşık iki yıl önce bir adet 5 inçlik dobsonian teleskop aldım. Pahalı bir uğraş olduğundan her şey ilk olarak bütçeni belirlemekle başlıyor maalesef. Öncelikle bu fiyat aralığında aynalı ve mercekli arasındaki en büyük fark aynalıların daha çok ışık toplayabiliyor olmaları ki bu daha kaliteli ve büyük bir görüş açısı sağlar. Bu yüzden aynalılar daha çok derin uzay objeleri için mercekliler ise gezegen gözlemleri için kullanılmaya yatkındırlar. İlk olarak merceli ve aynalı arasındaki farkları biraz araştırmanı öneririm. Bütçene uygun modellerin kullanıcı yorumlarına ve bulabilirsen fotoğraflarına bakman aralarındaki farkı anlamanda yardımcı olacaktır.
  Vide supra 12 Aralık 2016
 • 0
  Ahmet Yılmaz 12 Aralık 2016
 • +1
  Yorumlarınız için teşekkür ederim öncelikle 2 aydan uzun süredir araştırdığım için ekşideki linki okumuştum zaten. Burada yazmayı atlamışım Aynalı bir model arıyorum ben uygun fiyatlara yüksek görüş sağlıyor galiba belirledidim fiyat 400 tl ye kadar çıkıyor şuan için üstüne pek çıkamam açıkcası,bu fiyat aralığında en uygun aynalı model ne olur diye sormak istemiştim.
  Berkcan Ozgan 12 Aralık 2016
 • +1
  National Geographic 76/700mm Aynalı Teleskop marka olarak şüpheli ama ayrıntı bulabilirsen aklında oksun.
  Meade, LightBridge Mini 82 Dobson Teleskop marka olarak güvenilir ama 3,2 inç aynalı için bulabileceğin en düşük çap. Taşınabilir ve kullanımı çok kolaydır. Dobsonian olarak bahsettiğim bu ayaksız kolay bozulmayan tasarım şekli aynı zamanda.

  SkyWatcher
  ASTROLUX 3” Newtonian Reflector Telescope bu da nat geo gibi 76/700 ve 10 ve 20mm mercek var. Muhtemelen bunu tercih ederdim bu fiyat aralığı için. Abartı mercekleri yok zaten 10 mm mercek kullanacaksın çoğu zaman. Kendi mercekleri kalitelidir benim teleskobum da skywatcher. Mesela 4mm 200 kat büyütme ve ardından 2xbarlow lens kullanırsan ayı yazın sıcağında asfalta yapışmış şekilde görmene sebep olabilir. Fazla araştıramadım ama aynalı olarak fazla alternatif bulmak zor.
  Vide supra 12 Aralık 2016
 • +1
  Lizer mercekli teleskop için fazla ucuz grldi. Aynı özelliklerdr celestron 60az 60 700 mm modeli 450 tl mesela. Astrolux 3 nuranoğlu sitesinde bulabilirsin hatta brn de direk oradan almıştım. Ebayı bilniyorum ama gümrük vergilendirmesi çok uçuk miktarlarda o yüzden 60 70 dolarlık tekeskoplar 450 lira şu anda.
  Vide supra 15 Aralık 2016
 • 0
  Hocam anca dönebildim mercekli olan lizer modeli alma kararı aldım biraz bakıp seneye daha başka alırım diye düşünüyorum.
  Berkcan Ozgan 18 Aralık 2016
 • 0
  Kafama takılan konu ne kadar mesafeyi gösterir ve neleri görme şansım var bilginiz varmı bunun hakkında bir hesaplama yapabiliyormuyuz.
  Berkcan Ozgan 18 Aralık 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.072 cevap

30.540 kullanıcı

Giriş Yap