• 0

  Karadeliğin içine düşen ışığın hızı artmaz mı. Yani ışık karadeliğin içine çekilirken ışık hızını geçmez mi?

  Emin Akben 10 Aralık 2016
 • 0
  Kardeliklerdeki çekim gücü ışığın kaçmasını engelliyor fakat bu karadelikler ışıktan hızlı dönüyor demek değil ki .
  Bunun nedeni şuan ki fizik yasalarının yetersiz kaldığı TEKİLLİKLER .
 • 0
  kara delikler kainatın uzaydaki hortumlarıdır...içine çektiği nesneleri gezegenleri süzgeçten geçirir gibi geçirip öbür ucundan uzayın karanlıklarına bırakır...
  bayram balkaş 11 Aralık 2016
 • 0
  kara delikler ışık hızıyla dönmezler çünkü içine çektiği devasa boyutlardaki gezegen ve diğer galaksileri ışık hızında enerjiye ve dolayısıyla ışığa dönüştürmesi gerekir,bu kadar yoğunluklu bir enerji karadelik içinde manyetik patlama yapara delikten kurtulur ve etrafını aydınlatır...bu olmadığına göre benim savım doğru gibi duruyor...
  bayram balkaş 11 Aralık 2016
 • +1
  Işık hızı, hızlanan nesnenin konuma göre bir saptamadır ve sabittir. Yani foton açısından bakarsanız, o hiç bir zaman ışık hızından aşağı ya da yukarı hareket etmemiştir. Bu kararı verecek gözlemcinin ise bu bilgiyi alma ya da derleme imkanı yok. Bu nedenle karadeliklerin içindeki olaylar bilinmiyor. Elimizde gözleme ya da deneye dayalı bir bilgi yok.

  Varsayımsal olarak, evrenin toplam enerji dengesi değişmediğine göre, karadeliklerin topladıkları enerjinin, evren içinde bir yeri değeri, karşılığı olması gerekiyor. Bu amaçla üretilen "akdelikler" varsayımı da, şimdiye kadar evrenin hiç bir tarafında gözlemlenmediği için geçersiz.
  Yani evrenin hiç bir yerinde yoktan madde ve/veya enerjinin fışkırdığı görülmemiş. Bir ara süpernova patlamaları ilham vermiş olsa da, bu işlem sırasında da var olan madde ve enerji etrafa saçılıyor.

  Matematiksel olarak bilinen şey, maddeleri tekilleştirerek, boyutsuz dolayısı ile hacimsiz bir hale soktukları.
  Bana göre, maddeyi enerji formuna çeviren ve evren dokusuna bırakan yapılar olabilirler.
  http://evreneyenibirbakis.blogspot.com.tr/2016/02/karadelikler-ve-islevleri.html
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap