• 0

  Yapay Zeka sizin için ne ifade ediyor ?

  Veritas 28 Ağustos 2016
 • 0
  Genel bir soru oldu farkındayım. Çok tartışılan bir konu biliyorsunuz. Sizce yapay zeka yararları, ve zararları ile nedir? Bize neler getirecek, bizden neler götürecek? Kısacası yapay zeka denildiğinde aklınıza neler geliyor ?
  Veritas 28 Ağustos 2016
 • 0
  Muadil zeka.. Kendi zekamız orjinaldir, çünkü ilk karşılaştığmız zeka bizimkidir ve biz zekamızı taklit eden makineler üretiyoruz, dolayısıyla bu çakma zeka olur. Ama zamanla bizim zekamızı aşabilir mi? evet aşabilir, İntel işlemcileri taklit eden AMD de intele rakip olan özgün işlemciler üretmeye başlamıştır.
 • 0
  Yaratıcıya yada bir sonraki gelişmişlik düzeyine varmadan önceki son ADIM dır benim için yapay zeka . Bilinen evren nedensellik prensibine göre işliyor bu yüzden bir noktada bizler yapay zekaya NEDEN olacağız , yapay zekalar ise daha büyük bir şeyin ( tanrı ? ) SONUCUDUR . Yapay zeka deyince aklıma direk olarak '' zekamızın dijital yansıması '' yada '' dijital ölümsüzlük '' geliyor aklıma . Ve böyle bir zekaya ulaştığımızda '' iyi ve kötü '' kavramları anlamsızlaşacak . Bize evrenin formülünü hatta '' tanrının formulünü '' bile verebilir . Diğer yandan bizden alacağı tek şey ise '' zafiyetlerimiz olan duygularımız '' olur .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 28 Ağustos 2016
 • +1
  Yapay zekanın faydası çoktur.Zararı gelecekte görülebilir ama şu anlık biz zarar gözlemlenmemiştir.Bazı kişiler gelecekte yapay zekaların gelişimiyle insanlığın sonunu getireceğini veya toplumun yapısını bozabileceğini söyler ama günümüzde zararı yoktur.Bence bu gidişle gelecekte insanlara ihtiyaç kalmayacaktır ve tüm işleri hesaplamaları meslekleri yapay zekalar yapabilecektir. Ama bu faydalı mıdır yoksa zararlımıdır ? Ben karar veremedim.
  sa 28 Ağustos 2016
 • +1
  Muadil zeka, tabir olarak çok hoşuma gitti. Ama sonuç olarak bizim karar mekanizmamız da duyguların önemli bir yeri varken dijital bir beyin bu eksikliği nasıl giderecek? Ya da giderebilir mi sizce?
  Veritas 28 Ağustos 2016
 • 0
  Öyle bir eksikliği olmaz o noktada .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 28 Ağustos 2016
 • +1
  Kişisel kanaatim insanlar daha kompleks işler üretmek için ya da yönetim gibi işlerde görev alırken, bir ürünün üretimi gibi yönetim dışında kalan nispeten duygudan bağımsız yapılabilen ve belirli döngüde devam eden işlerde yapay zekayı, yapay zekaya sahip robotları kullanacağız. Fakat bu görüşüm yani işin duygu ve yönetimsel kısmını insanın yapacağını düşünmem noktasında beni haksız çıkaran çalışmalar mevcut. Resim yapabilen, senaryo yazabilen robotlar bunlardan bazıları
  Veritas 28 Ağustos 2016
 • 0
  Pardon ben bir insan'nın bilincini , bilinç altını , her bir fikrini aktaracağımız bir yapay zekadan bahsetmiştim . Yorumları ona göre yaptım . Sizin bahsettiğiniz insanın zihnini referans alıp bunu bilgisayar ortamına adapte etmek . Yorumlarımı yok sayın ben çok farklı bir zekadan bahsediyordum .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 28 Ağustos 2016
 • 0
  Evet ben insanı referans alan ve dijital ortamda yaratılan bir zekadan bahsediyorum.İnsanın bilincini aktarabildiğimiz bir yapay zeka yöntemi ya da çalışması var mıdır? Çünkü eğer varsa bugünkü insan zekasından çok daha kompleks bir zeka ortaya koyulabilir.

  Ayrıca ilk yorumunda bahsettiğin "tanrı" vurgusuna kesinlikle katılıyorum. Çünkü yapay zekaya bilinç aşılama çalışmaları mevcut. Bir yapay zekanın kendini farketmesi, çevresini araştırması gibi sonuçlar elde edilmeye çalışıyor. Başarıldığında insan, adına her ne dersek diyelim bu zeki robotların yaratıcısı konumunda olacaktır ve yüz yıllardır süren tanrı bilinmezliği çok farklı bir yöne kayacaktır.
  Veritas 28 Ağustos 2016
 • 0
  Yani var tabi . Ben bahsettiğim yapay zekayı referans aldım çünkü diğer türlü yapay zekada çok açık var .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 28 Ağustos 2016
 • 0
  Duygular birer degiskendir. Yapay duygular, etik alt programlar ile kendimize daha da benzetebiliriz. Bir nevi biyolojik sex dışında bir üreme yöntemidir. Kendimize benzeyen canlı üretiyoruz sonucta
 • +1
  Ben daha çok yolunun olduğunu düşünüyorum... Bilgileri algılayabilen fakat yorumlayamayan çıkarım yapamayan düşünemeyen keşfedemeyen gerçek bir yapay 'zekadan' mahrumuz şu anlık... ve bu eylemler diğerlerine nazaran sistemleştirilmesi çok zor kavramlar... şöyle düşünün beynimizde bir galaksideki yıldız sayısından fazla nöron var... bilgisayar hücrelerini bu sayı ve ebata ulaştırmak üstün bir teknoloji isteyecektir... kaldı ki nöron sistemdeki bir hücreden işlevsel olarak daha esnektir ayrıca beyin bildiğimiz elektronik sistemler gibi çalışmaz... standart bir sistemdeki gibi bir bağlantı a dan b ye değil a dan c ye sonra b ye gelir... yani bütün sistemler birbirleriyle neredeyse bağlantılıdır... beyin çözümlenmedikçe gerçek bir yapay zekanın yaratılması olası gözükmüyor bana göre...
  Doğukan Şimşek 29 Ağustos 2016
 • 0
  Bir yazılım geliştirici olarak bana ilk ifade ettiğini anlam yeni bir iş alanı :) Bundan ayrı olarak, insanların ihtiyatla yaklaşması gereken bir konu olarak düşünüyorum. Mass Effect oynayanlar veya Dune okuyanlar da biraz aşinadır, zeki makinalar ileri gelecekte insanlar için büyük problem teşkil etmeye başladılar. Şu an için felaket senaryosunu düşünmek için erken görünse de teknolojinin gelişme hızını göz önüne alırsak ne kadar erken tedbir o kadar iyi. Bu alanın gelişmesinde ilk dikkat edilmesi gereken nokta kullanıcıların(insan) acil bir durumda ipleri eline alabilme butonu olmalı.
  Fatih Boyalı 29 Ağustos 2016
 • +1
  Mass Effecti bende oynadım. Herşey kontrolle alakalı. Kontrolü daha güçlü olan yönetmeli galaksiyi.. :D
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap