• +2

  Uzay-Zamanı büken bir araçla karadelige girersek, araçla karadelik karşılıklı uzay-zamanı bükecektir, bunun sonucu ne olabilir

  sa 26 Ağustos 2016
 • +3
  Bükemediğin karadeliğe gireceksin arkadaş , yaz bunu bir yere (: . Soruya gelecek olursak bahsettiğin araç Warp teknolojisi ile çalışacak ve uzay-zamanı karadeliğin büktüğünden daha farklı bükecek . Şahsen olay ufkuna girdikten sonra aracın sistemlerinde nasıl anormalikler olacağını bilemiyorum çünkü her günüm star trek geçmiyor . Tabi daha farklı bakış açıları olabilir .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 26 Ağustos 2016
 • +2
  Evet warp-drive teknolojisi kullanan bir araç.Stephen Hawking'in teorisine göre ışık hızından hızlı giden şeyler karadeliklerden kurtulabilir.(Warp drive ışıktan hızla gitmeyi hareketle degil uzayı bukerek başarıyor.Fizige aykiri degil.)Işıktan hızlı Warp drive aracıyla karadeligi bukemesemde üzerinde etki yaratabilirim belki :)
  sa 26 Ağustos 2016
 • +1
  Yani açıkcası öyle bir uzay aracın olsa '' kara deliğe '' girer miydin diye sorarsan ? Uzak durur , kumda oynardım (: .Diğer galaksilere giderdim , pulsarlarla selfie çektirirdim , diğer gezegenlere '' yaşam tohumları '' ekerdim ama '' ne olur acaba '' diye kara deliğin içine girmezdim . @b efec.
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 26 Ağustos 2016
 • 0
  Olsun yine de karadelikleri dışlamayalım :) Belki keşfedersek severiz :) Ortaçağ avrupasındada okyanusun uzak noktalarıyla ilgil korkunç efsaneler üretilmişti korku hikayeleri anlatılıyordu.ama gemiler geliştirilip uzak yerler keşfedilmeye başlandığında amerika kıtası gibi yeni yerler keşfedildi . Korkudan okyanuslara açılmayan insanlar artık kaynak ve yeni yerler keşfetmek için birbirleriyle yarışıyordu.Belki karadeliklerde ortaçağ avrupasındaki okyanuslar gibi olur :)
  sa 26 Ağustos 2016
 • 0
  Katılıyorum , belkide o kadarda korkunç değillerdir . @b efec .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 26 Ağustos 2016
 • 0
  Karadeliğin çekim gücüne göre değişir bence. Her bir karadelik büyüklüğüne göre farklı bir çekim kuvveti uyguluyordur herhalde, yani bütün karadeliklerin aynı çekim gücüne sahip olduklarını sanmıyorum. Biri ışığı 10x ile çekiyorsa kendine biraz büyüğü ya da biraz daha ağırı 15x ile çekiyordur. Eğer benim aracım karadeliğin gücünün yanında Murat 131 gibi olacaksa, o bölgede drift yapmak istemezdim.
  Fatih Boyalı 26 Ağustos 2016
 • 0
  Kütleye sahip herhangi bir cisim zaten uzayzamanı büker. Bahsettiğiniz şey eşit derecede büken iki cisimse, birbirlerinin etrafında dönen iki karadelik gibi davranırlardı, zamanla merkezkaç durumunun şartlarına göre birbirlerine çekilerek daha yoğun kütleli tek bir karadelik olurlardı ya da birbirlerini uzayın iki farklı yönüne fırlatırlardı...
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.072 cevap

30.540 kullanıcı

Giriş Yap