• 0

  uykudayken neden düşünemeyiz ?

  hüseyin can 24 Nisan 2016
 • 0
  Uykudayken rüya görmek bile düşünmektir bence
  Mr.Physics 24 Nisan 2016
 • 0
  Düşünmek bilinç düzeyinde amaçlıdır. Rüya da ise günlük algılardan toplanan veriler, derlenir, düzenlenir, aralarında bağlantılar kurulur .Bunlar bilinçaltında yapılır. Bir bakıma bilinç altı temizliğinin sonucudur. Aslında yine düşünüyoruzdur ama bu sefer bir hedefe yönelik değildir. Günlük algılarımızın değerlendirilmesi ve bir bakıma geleceğe yönelik strateji saptanmasıdır. Yani bir olasılık değerlendirmesidir. Tüm veriler işleme girer. En güçlü olanlar hariç kalanları ayıklanır.

  Sonra sizde, size çok içten davranan ve yaklaşan birinden bir anda hoşlanmadığınızı farkedersiniz. Aslında olan, onun ses tonu, vücut dili ve eylemleriyle yaptıklarını, bilinçaltınızın değerlendirip, sizi duygularınız vasıtasıyla uyarmasıdır. Bu nedenle rüyalar simge yüklüdür.
  Bir çok kişi bunları yorumlamaya çalışır. Bazıları iyi tanımlar ama çoğu atmasyondur.
  Örneğin, belgeselde yılan değiştirmesini gören birisinin yanında eşi deri çanta isterse, gece rüyasında kendisini bir ejderha karşısında savaşırken bulabilir.
  Yorumlarsanız, bu aslında eşinin isteği karşısında ne kadar çaresiz ve zor hissetiğine de yorumlanabilir. Başka birisi de bu rüyayı şövalye ruhuna bağlayabilir. Vesaire, vesaire...
 • 0
  çünkü uyuyoruz :) güzel soru bence bilincimiz o an kapalıı oluyor ondan
  esra içaçan 20 Haziran 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap