• 0

  Türkiye'nin bilim ile ilgili; -Geçmişimizdeki gelişmelere bakmış olursak şimdiki uğraşımlarımıza " Bilim " diyebilir miyiz ? Benim düşüncem : Bence diyemeyiz.

  Burcu Aksoy 12 Ocak 2016
 • 0
  Bilim nedir? Önce bu soruya bir cevap bulalım da herkes aynı şeyden mi bahsediyor anlayalım.
 • 0
  Bizim ülkemizde "fetva" hepsinden önemli :)
  Mustafa Okat 12 Ocak 2016
 • 0
  Eminim bilim adına önemli işler yapan insanlarda vardır ülkemizde fakat sayilari ne kadardır bilinmez.. Bir defa bizde siyaset diye birşey var girmediği yer olmayan. Bir de gelişmiş ülkelerde gözüme çarpan şey var, mesela japonya'da 1950 lerde devletin fiber optik altyapıya ihtiyacı olmuş ama bunu abd'li bir şirketten satın almamış. Fujitsu ve bir üniversiteye destek verip yapmalarını istemiş sonuçta 1950 yılında okyanusa fiberoptik dosemisler. Amerikalılar 50 lerde uzaya çıkmış bizimkiler o sırada darbe yapmakla meşgulmüş, bir de tahsil cehaleti alır eşeklik baki kalır sözcüğü bizim için çıkmış hem para kazanma hırsı hemde değişik insanlar olmamızdan kaynaklanan sorunlar yuzunden bu gibi bir durumda adamlar zaten yapmış alıp kullanalım mantığı gütmüşüz ve sanırım hala da öyle.. Araştırmaya gerek yok, bilim ise onbeşinci planda falan sanırım. Nasıl muasır medeniyet seviyesine çıkacaksak.
  zihni ates 13 Ocak 2016
 • 0
  Geçmişimizdeki gelişmeler ??
  özgür aktaş 14 Ocak 2016
 • +1
  Hepimiz bilim insanı olarak doğarız. Sonra bir yarışa başlarız. Sadece yarışı kazanmak olur amacımız ne merak ederiz ne de hayal kurarız. Kazandıklarımız kıskançlık,kibir,kin,nefret,sahtekarlık olmuş olur. Yetiştirilmekle ilgili bir konudur aslında bilim. Uçsuz bucaksız hayallerimizi gerçekleştirmek uğruna kullandığımız pratik yoldur. soyutu somutlaştırmak için verilen zaman ve enerjidir. Ancak bu ülkede eğitim ne ailede var ne okulda var. Ailede öğretilen okulun önemli olduğudur. Okulda öğretilen ise ne kadar kitap olabilirsen o kadar başarılı olursun dur. Halbuki okulda bizi kitap yapacaklarına kitabı bulmayı öğretseler...
  Kabuto 10 Şubat 2016
 • +1
  Ne kadar merak edersen o kadar bilim insanısın dır. Bilim ise merak ettiğin her şeydir. Etrafına baktığında gördüğün her şeydir. Duyu organların la algıladığın her şey de bilimi hissedersin. Onu biçimlendirmek ve bir şekle sokmak ise senin hayaline kalmış bir kıstas olur.
  Kabuto 10 Şubat 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap