Kitap Önerisi: Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı

Kitap Önerisi: Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı

Kitap Önerileri 06 Ekim 2016
Nikola Tesla, Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı eseri sizleri sıkmayacak şekilde küçük hikayeler halinde derlenmiştir.

Bu eseri okudukça yazarının ne kadar ileri görüşlü bir insan olduğunu anlıyorsunuz. Çünkü hikayede anlatılanlarla günümüz toplumu karşılaştırıldığı zaman bire bir uyum sağlamaktadır. Mesela eserin içeriğinde geçen insanların nefretlerini elektriğe dönüştürme imkanı olsaydı bütün dünyayı aydınlatmaya fazlasıyla yeterdi cümlesi ile günümüzdeki insanların, birbirlerine karşı olan kin ve nefretleri karşılaştırıldığı zaman ne kadar uyum içerisinde olduğu rahatlıkla görülür. Bu eser, yazarın daha önceden yayınlanmış olan eserlerinin içeriğinde yer alan hikayelerden en iyilerinin derlenmesiyle oluşturulmuştur. Bu eserin içeriğinden ciddi manada yaşam dersleri çıkarılabileceğiniz gibi yaşamsal tecrübelerde edineceksiniz. 

Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı, Nikola Tesla'nın eserlerinden özenle derlenmiş bir seçkidir. "Nefretiniz elektriğe dönüştürülebilseydi bütün dünyayı aydınlatmaya yeterdi." "Bütün canlılar evrenin çarkında iç içe geçmiş dişlilerdir."
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 96
Yayınevi: Aylak Adam

Etiketler:
#Nikola Tesla

  FACEBOOK YORUMLARI

  YORUM YAP

Bu içeriğe yorum yapabilmek için lütfen

İLGİLİ İÇERİKLER

Kitap Önerisi: Yüksek Doz Gelecek

Orkun Uçar, Umut Altın, Funda Özlem Şeran, Gökcan Şahin ve Serdar Yıldız’ın birlikte kaleme aldıkları ve alışılmışın dışında bir bilimkurgu romanı olan Yüksek Doz Gelecek, Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı.
07 Mart 2017

Kitap Önerisi: Kozmos - Evrenin ve Yaşamın Sırları

Carl Sagan'ın Kozmos'unu hala okumamış olanlar için Fizikist okurlarına %35 indirim kampanyası başladı.
29 Kasım 2016

Kitap Önerisi: Tanrı’nın Kapısını Çalan Bilim

"Tanrı’nın Kapısını Çalan Bilim" adlı eser, Carl Sagan’ın 1985 yılında ünlü Gifford Konferansları’nın yüzüncü yıldönümü nedeniyle aldığı davet üzerine İskoçya’da verdiği konferansın metinlerinden oluşmaktadır.
26 Ekim 2016

Giriş Yap

Facebook ile Bağlan

Arkadaşına Gönder