• 0

  ateists nedir ?

  sena kızıl 04 Mart 2015
 • 0
  Müslüman olduğun için gurur duymalısın.En doğru din İSLAMİYETTİR.ALLAH'a,peygamberlerine,meleklerine,kitaplarına inanmalısın.Ben de Elhamdülillah müslümanım
  Mr.Physics 05 Mart 2015
 • 0
  Sadece düşün neden bu koca evrende sadece biz, neden insanlık yaklaşık 200.000 yıldır varken dinler yaklaşık 5000 yıldır var neden kuran ayetlerinde sadece deve hurma ve çölden bahsedilirken penguen buzul vb. bahsedilmemiştir vb. örnekler çok fazla.
  Tabi içsel huzur için bu olguyu reddetmek kolay değil ama bir şeye körü körüne inanmadan önce araştır oku.
  Ayrıca bir yaratıcının olması için hiçbir sebep yok unutmayın bundan 4000 yıl öncede zeus a tapıyorlardı.Sadece isim değişti
  Tabi ki karar sizin
  yiğit keske 07 Mart 2015
 • 0
  Ateist; Her şeyin teorisini bulmaya çalışan, en en ufağa kadar inse bile onun da kendiliğinden oluştuğunu düşünendir. Oysa bilimin açıklayamadığı ve sadece bir yaratıcının varlığıyla mümkün olan şeyler vardır. Ayrıca eğer Kur'an bazlı bir araştırma yaparsan o yıllarda ne olduğu dahi bilinmeyen şeylere rastlayabilirsin. Araştır. Tek taraflı kaynaklar okuma, kıyasla. Sana ahkam kesenlere inat, doğrularını yalnızca sen bul.
 • 0
  Teizm; Evreni yaratan ve/veya var etmekte olan bir gücün/yaratıcının varlığına inanılan bir felsefe türüdür. Bu düşünce yapısını benimseyen DİNSİZLERDE OLABİLİR.

  Deizm; Yaratıcının varlığına inanmanın yanında bir de yaratıcının insanlığa bir şekilde din gönderdiğine de inanılan bir felsefe türüdür.

  Ateizm; Evrenin var oluşu için herhangi bir evrenin üstünde güce/yaratıcıya ihtiyaç olmadığını, evrenin kendi kendine var olabileceğine inanılan bir felsefe türüdür. Bu felsefeye sahip kişilere de ATEİST denir.
  Cihan Şenyüz 08 Mart 2015
 • 0
  "Ateist nedir? , Müslüman kimdir?" vs vs bu sorulara odaklanmaktansa şu dini olgudan biraz sıyrılıp artık "İnsan kimdir?, Amacı nedir?" demeye başlayabilsek sanırım yol kat edebileceğiz..
  Lusi Brown 09 Mart 2015
 • 0
  İslam en doğru Din 'dir.Kur'an-ı Kerim 'de penguen vs. olmak zorunda değildir.Arabistan'da bulunmasına rağmen fare de geçmiyor Kur'an-ı Kerim 'de.(Bildiğim)Yani geçmemesi bir şey değiştirmez.Kur'an-ı Kerim Yüce Allah(C.C.) 'ın Kelamı 'dır.
  Sıfır Zero 10 Mart 2015
 • 0
  Ateizm , son 200 yılda ortaya çıkmış bir düşünce ve yaşam tarzıdır. Eğer konuya genel bakarsak burda esas sorunun ''Varlık'' olduğu çok açıktır.İnsanlar ''insan nedir'' '' amacımız ne '' gibi soruları var olduğundan beri kendine sormuştur.Bunun cevabınıda bir şekilde vermiştir.Bu zamanın şartlarına göre dini , siyasi vb etkenlere göre değişmiştir.Bir çoğu insan kaynaklı doğmalardır.Ancak bu ;Allahın insanlara bir açıklama yada çağrı yapmadığı anlamına gelmez.Bu insanların neyi seçtiğini gösterir.Her zaman başka düşünce ve seçenekler olacaktır,burada önemli olan bizlerin seçimi.Biz insan olarak ,duygularımız aklımız gözlemlerimiz sonucu bir seçim yaparız ve sonuçlarınıda kabulleniriz.Bugün ateist biri yarın müslüman yada başka bir dine , müslüman olan biri de ateizme geçip bu düşünceyi benimseyebilir.Herşey seçimlerimiz ve sonuçlarında ,hepinizin en iyi tercihi yapmanız dilekleriyle..
  Mehmet can doğan 10 Mart 2015
 • 0
  Aslına insanın yaratılışından gelen bir dini inanç ihtiyacı olduğunu söylebiliriz.
  Bu durumda her ne kadar Ateist kelimesi akıllara inançsızlık olarak gelsede. Neticede içerdiği fikir ve görüş çerçevesinde mensubu olunan bir inançtan farksızdır. Zihnin hipotalamus bölgesinin bu konuda etkin işlevleri bilindiği için günümüzde gerek Singularity ila Transhumanist akımların gelecekte inançtan arındırılmış (yazılımsal duygu yada duygusuzlukta denebilir) bir nesil yarı makine insan arzuları var! Ve yine bu etkendir ki (geniş bir konu olduğundan konu dışına çıkıyoruz görünsede) günümüz beslenme şekli ve endüstriyel pek çok ürün ile dolaylı olarak zihine etki sağlanmakta kısaca artan şiddet vb olayların arkadasında emin olun insanı insanlıktan çıkaran etmenler olarak yeni kan guruplarının oluşmasına kadar gidebilecek kimyasal-fiziksel etkiler sözkonusudur...

  Konumuza dönecek olursak eğer din olaylara şüphe ile yaklaşır ve açıklayamadığı yerler kalmaktadır, Eğer Din ile Bilimi kullanarak ilgili konu üzerinde çalışılır ise tıpkı iki boyutlu bir düzlemdeki izdüşüm yerine gerçek üç boyutta duran ben diyeyim nokta (siz ekleyin alan) açığa çıkmasına din yardımcı olabilir.
  Yeri gelmişlen örnekler vereceğim; Ay ve arkasında ne olduğu mesela neden bombalanmaya çalışılıyor, içinde gerçekten farklı boyutta manyetik hapiste olan dabbeler mi saklanıyor, güneşten daha eski kayaçlara nasıl sahip oldu üzerinde üsler varmı Türkler geçmişte metafizik olarak yıldız keşiflerine mi çıktı tarzı soruların yanıtlarını bilim+din ile cavaplanırsa devrim yapılmış olur.
  http://www.spaceexplorer.tv/2014/11/space-explorer-uzay-ve-havacilik-e-dergisi-bir-anda-yok-olan-eski-uygarliklarin-medeniyetlerin-sirri-ne-arkeologlar-kazilar-escinsellik-kavimlerin-helaki.html
  Ens__ e_i 10 Mart 2015
 • 0
  Düzeltme ikinci paragraf ...olursak eğer bilim olaylara şüphe ile yaklaşır.. şeklinde olucaktı
  Ens__ e_i 11 Mart 2015
 • 0
  Aslında öncelikle sorulması gereken soru bence (Doğru nedir ?) olmalıdır.Örneğin düşmanını öldüren asker doğru olanı yapmış oluyor. Ancak doğaya karşı suç işlemiş oluyor kendi doğasına karşı bir insan öldürmek suçtur.
  Kabuto 17 Mart 2015
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap