• +1

  Stres azaltma yöntemleri nelerdir?

  Ezgi 18 Ekim 2016
 • 0
  Nefesimizi burundan alıp ağızdan sakince vermek ;
  Kaybebileceklerimizi ve kazançlarımızı tartmak ;
  Gerçeklik ile İyimserlik arasında '' beklentiler '' adlı bir çizgi çizebilmek ve son olarakta şunun farkında olabilmek ;
 • +2
  nerede olursak - kim olursak - ne yapıyor olursak - neleri kaybetmiş isek - neleri başaramamış isek ; tüm bunlara rağmen bir umut olduğunu kavrayabilmek . Her şeye rağmen bizi 5 milyar yıldır ısıtan yıldızımız ile '' doğabilmek '' .
 • 0
  göğüs kafesimizin üst bölgesinde boyna yakın bir yerde bulunan Timus bezine hafif vuruşlar yapmanızda yararlı olacaktır .. araştırın.
  mustafa kuşçu 19 Ekim 2016
 • 0
  Meditasyon yapmak!
  Melike sv 21 Ekim 2016
 • 0
  İyi gıda tüketmenin ve pozitif düşünceleri atmanın çok faydası var. Pozitif düşündükçe gerçeklik kavramları daha çok artıyor ve neye odaklanacağını biliyorsun. Sana en yakın stres olgusu yaratan sosunu çözmek için pozitif düşünmekten faydalanabilirsin. Bunun için de uyku düzenini ayarlaman gerekiyor. Gece 01.00 ile akşam 23.00 de uyuyan insan arasında farklar vardır. Gece geç uyuyan insanlar daha çok paranoyak oluyor. Normal bir saatte olan insanlar daha net düşünebiliyor. Bu aynı zamanda kendini her gün ne kadar çok odakladığına da bağlı. Bilinçsiz yaşıyor ve düşünüyorsan pek faydası olmaz bunların. Doldurulabilir pil gibi her gün kendini yenilemen ve düşüncelerine "+" katman lazım. Çok fazla sıkıntın olsa bile pozitif düşünüp daha güçlü olabilirsin. Unutma ne kadar borcun yada ne kadar derdin olduğu önemli değil, önemli olan sensin! Bu şekilde sıkıntılardan kurtulunur zaten. Yaranın üzerine ne kadar mikrop bulaştırırsan o kadar acı verirse tedavi etmenin yolunu da bilirsen o kadar hızlı iyileşirsin.

  - Sağlıklı gıda
  - Pozitif düşünce
  - İyi bir uyku

  Bu üçü çok önemli.
  Onur 21 Ekim 2016
 • +1
  @Onur un verdiği 3 maddeyi uygularsan
  stres ortadan kalkar :)
  PYSKOPHAT 23 Ekim 2016
 • 0
  haha stresin ta kendisi insan zaten çevre ve şartlar insanı ayrıca strese sokar ama insanın kendi kendini de yenmesi zor :)
  Onur 24 Ekim 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
HAFTANIN EN İYİLERİ
İSTATİSTİKLER

5.049 soru

30.141 cevap

30.593 kullanıcı

Giriş Yap