Türk otobüs şirketi TESLA ile anlaştı

Türk otobüs şirketi TESLA ile anlaştı

Haberler 10 Kasım 2016
Türk otobüs ve minübüs şirketi olan TEMSA, elektrikli araçlar üreten Tesla ile el sıkıştı. Peki, bu anlaşma neyi kapsıyor ve iki şirketin ortaklığı ne anlama geliyor?

Facebook, Google, Yahoo ve Netflix’in ardından elektrikli otomobil üretimi ile öne çıkan Tesla’nın da tercihi TEMSA oldu. 

Tesla personeli TEMSA'ya emanet

ABD otobüs pazarında TEMSA etkisi devam ediyor. 2010 yılında ABDotobüs pazarına giren TEMSA yeni bir şirketle daha anlaştı. ABD pazarında ilerlemeye devam eden firma şimdi de ünlü elektrikli araba üreticisi Teslaile anlaşma yoluna gitti. 

TEMSA tarafından üretilen 75 araç teknoloji şirketlerinin personellerini taşıyor. ABD pazarında bir Türk markası olarak başarılı çalışmalar yürüten şirket için, birçok taşımacının yanı sıra dev teknoloji şirketlerinin tercihinin de TEMSA olması, bizim açımızdan son derece güzel bir gelişme olarak göze çarpıyor.

Bir fuar sırasında konuşan TEMSA'dan Dinçer Çelik, “CBA Fuarı’nda mevcut Texas ve Florida lokasyonlarına ek olarak California ve NewJersey'de açacağımız 2 yeni lokasyonun haberini sektöre duyurduk. Bu lokasyonlarda satış, servis ve yedek parça hizmetleri verilerek, ABD genelinde sektör normlarında yaygın bir hizmet ağı seviyesine ulaşılmış olunacak.” diyerek şirketin ABD üzerindeki politikalarının hız kesmeden devam edeceğini duyurdu.

Böylece TEMSA bir başka teknoloji devi Tesla ile anlaşmış oldu.

Kaynak
http://shiftdelete.net/turk-otobus-sirketi-tesla-ile-anlasti-76780

  FACEBOOK YORUMLARI

  YORUM YAP

Bu içeriğe yorum yapabilmek için lütfen

Giriş Yap

Arkadaşına Gönder