Stephen Hawking: Dünyayı 100 yıl içerisinde terk etmeliyiz

Stephen Hawking: Dünyayı 100 yıl içerisinde terk etmeliyiz

Haberler 04 Mayıs 2017
Ünlü fizikçi Stephen Hawking, insanlığın dünyayı 100 yıl içerisinde terk etmesi gerektiğini söyledi.

Albert Einstein'dan sonraki en büyük dahi olarak görülen ünlü İngiliz astrofizikçi Stephen Hawking nükleer savaş ihtimalleri, küresel ısınma ve genetik olarak tasarlanan virüsler nedeniyle 2117 yılına kadar dünyayı terk etmemiz gerektiğini söyledi.

BBC''nin yeni belgeselinde konuşan Hawking, insanlığın dünyadaki vaktinin kısaldığını belirtti. Stephen Hawking, iklim değişikliği, astroid çarpması, salgın hastalıklar ve aşırı nüfusun dünyada kalınması durumunda insanlığı yok edeceğini belirtti.

Belgeselde Hawking ve eski öğrencisi Christophe Halfard'ın, insanlığın uzayda nasıl yaşayabileceğini tartıştığı kaydediliyor.

Kaynak: Hürriyet

  FACEBOOK YORUMLARI

  YORUM YAP

Bu içeriğe yorum yapabilmek için lütfen
04 Mayıs 2017
Bu adamda herşeye yorum yapıyor. Fizikçi mi yoksa magazin medyasının durduk yere gereksiz haberler çıkartarak ünlü ettiği biri mi anlamadım gitti. Nasıl bu kadar kesin konuşabiliyor ? Yapay zeka insalığın sonu olacak ve ya Dünya'yı 2117 yılına kadar terk etmeliyiz. Nasıl gidecez nereye gidecez. Bugün uzaya 1 kg yük taşımak 20 bin dolarken ultra zenginlerden başka uzaya kim gidebilir ? Gittiler diyelim orada nasıl yaşayacaklar ? Hele hele clickbait konusunda kendini aşmış bir site olan Hürriyet'in haberlerine itibar etmemenizi önemle rica ediyorum.

Giriş Yap

Arkadaşına Gönder