Haftanın Kitap Önerisi: Kuantum

Haftanın Kitap Önerisi: Kuantum

Kitap Önerileri 06 Temmuz 2015
Tanrı'nın Nefesi mi? Aklın Sesi mi? Neyin Nesi?

Düşünmek, nedenlerin, nasılların arkasına takılmak, yani özgün bilgi üretmek, bilginin her türlü değerin üstüne çıktığı günümüzde, fikir işçileri denilen yeni bir sosyal sınıf yaratmıştır. Apple, Samsung, IBM, Intel, Microsoft gibi dünyaya ekonomisine yön veren dev kuruluşlar, bu yeni sosyal sınıfın kontrolüne girmiştir. Bill Gates işe başladığında, sizin gibi, Afrika'da Safari yapacak parası yoktu, şimdi dünyanın en zengin adamı. Apple markasını yaratan Steve Jobs, özgün düşünmenin ekonomik değere nasıl dönüştüğünü kanıtlayan bir teknoloji ikonu oluverdi. Bütün bu gelişmelerin motoru kuantum kuramıdır. Yirminci yüzyılın en önemli entelektüel başarısı olan kuantum, yirmi birinci yüzyılın dinamiğini belirleyen bir efsaneye dönüştü. Cengiz Yalçın, kitabında sizleri bu efsanenin mantığı ile tanıştırıyor. Karmaşık sandığınız günümüz teknolojilerinin nasıl basit olayların nedenlerini düşünerek yaratıldığını hayretler içinde görecek, bilgisayar ekranına bile başka gözle bakar olacaksınız.

Cengiz Yalçın kuantum kuramını herkesin anlayabileceği en yalın biçimde açıklamakla kalmıyor, günümüzde ve gelecekte günlük hayatta yansımalarını da ortaya çıkarıyor. Kuantum: Tanrının Nefesi mi? Aklın Sesi mi? Neyin Nesi? ufuk açıcı ve düşündürücü bir kitap.

Sayfa Sayısı: 208
Baskı Yılı: 2015
Yayınevi: Akılçelen Kitaplar

Satın almak için: http://goo.gl/K8K9HD

  FACEBOOK YORUMLARI

  YORUM YAP

Bu içeriğe yorum yapabilmek için lütfen
08 Temmuz 2015
Tavsiyeniz ile satın aldım bakalım nasılmış :)
03 Eylül 2015
Bende tavsiyeniz ile aldım okuyorum gerçekten çok güzel bir kitap. Kuantum hakkında bilgisi olmayıp yeni başlayanlar için güzel ve basit bir dille anlatılmış sorularınızı yanıtlayabilecek bir kitap.

Giriş Yap

Arkadaşına Gönder