• 0

  Işınlanmak mümkün/mümkün değil neden?

  berat görkem çetin 27 Nisan 2013
 • 0
  Bence mümkün.Çünkü şu anda üzerine çalışılan Higgs Bozonu bulunması halinde mümkün olacak.Ben inanıyorum ki gelecekte bu olur.
  Ahmet Neccar 20 Haziran 2013
 • 0
  ışınlama esnasında, ışınlananın ışığın sahip olduğu hıza sahip olması gerekmiyormu? Bu durumda ışınlanan her türlü yanar...(lisans bilgim yok bu arada)
  Nurten BAL 21 Haziran 2013
 • 0
  ışınlanmanın mümkün olması için bizlerin veri halinde bir yerden başka yere gidebilmesi gerekiyor ve şu anda pekte mümkün değil.
  eray aktokluk 21 Haziran 2013
 • 0
  ışınlanma en son bir fotondaki bilginin epr radyasyonu ile iletildiğini biliyorum belki gelecekte bizi oluşturan maddenin bilgileri iletilip başkabir yerde tekrar kendimiz oluşturulabilir
  porofsercan porofser 12 Temmuz 2013
 • 0
  Mümkün degildir. Çünkü ışınlanma dedigimiz olay şöyledir ki:
  Dünyanın 4 farklı kıtasında 4 kişi olsun. Eger ışınlanma oldugunu farzedelim, saat 8 de bir kişi ışınlanıp bu 4 kişininde yanından geçerse, her bir kişi ışınlanan kişiyi saat tam 8 de gördüğünü söyleyecektir( saat farkı alınmaksızın). yani ışınlanan kişi aynı saat diliminde dünyanın 4 bir yanında olabilir. Çok karmaşık geldiğini biliyorum.
  Oğuzhan Çayır 23 Ekim 2013
 • 0
  Işınlanma bence mümkün degildir.Canlıların maddelerine, atomlarına ayrılıp başka bir yerde tekrardan birleşmesi zaten akıl almaz birşeyken.Hiçbir madde ışık hızını geçemez veya erişemez denen bir teori var ki bence dogru bir teori.Işınlanma ışık ile gerçekleşecekse ışık 300bin km hızla gidiorsa ve hiçbir madde onun hızına yetişemiorsa bizim atomlarımız o hızda gidemeyecegi için ışınlanma bence pek mümkün degil.
  İhsan Karataylı 30 Ekim 2013
 • 0
  bence isinlanma mumkun olabilir olucakda oncelikle ihsan karatayli isinlanmak sadece biryerden atomlarina ayrilip diger tarada birlesmek degildir anlasilan cok ilm izliosun. mesela soyle dusunun isik hizinda hareket etmek = isinlanmak degilmidir. tabi suan ki teknolojimizle mumkun degildir ama biraz daha gelistirmeyi becerirsek mumkun olmasi bi ihtimaldir...
  furkan can kaygisiz 14 Ocak 2014
 • 0
  Işınlanmanın ışık hızında gitmek ile alakası yoktur. Işınlanma prensibi bir cismin bir noktada yok olup başka bir noktada belirmesidir, yani ışınlanmada fiziksel mesafe kat etmek diye bir şey yoktur. Bunun içindir ki, ışınlanacak cisim mutlak sıfıra (-273.15 C) kadar soğutulmalıdır. Fiziksel olarak bir maddeyi yoktan var etmek yada olan bir maddeyi yok etmek mümkün değildir, zaten ışınlama, bilinenin aksine bir yerde bir cismi yoktan var etmek değildir. Işınlanma kubitlerin(kuantum bitleri) birbirleri ile olan durumları, kubitlerin bilgi kodlamaları, aktarmaları ve devrenin kuantum durumunu ölçmesi ile gerçekleştirilir. En azından bu yöntem ile gerçekleştirilmiş bazı başarılı deneyler vardır. Fakat unutulmamalıdır ki insan sadece bedenden ibaret değildir. Her ne kadar bilim dünyası açıklayamasa da insanın yaşayabilmesi ancak beden ve ruh bütünlüğü ile mümkündür. Işınlanma sadece madde için geçerlidir. Şu anda zaten büyük kütlelerin ışınlanması mümkün değildir, ama eğer gelecekte mümkün olursa bile canlıların ışınlanması mümkün olmayacaktır.
  Saygılarımla Furkan Tuğrulelçi.
  Furkan Tuğrulelçi 19 Ocak 2014
 • 0
  insan ısnlanması günümüzde mümkün değildir cünkü doğadaki her şey in doğal titreşimleri vardır bı doğal titreşimle aynı frekansa ulaşılabilinirse (rezonans)mekan aşıla bilir fakat insan vucudunda kas kemik kan deri gibi farklı bileşenler mevcuttur hepsini doğan titreşimi farklıdır (ilk ışınlanmı deneyinde kullanılan kuş un ölüsü diğer tarafa gönderilmişti.)
  yücel doğan 06 Şubat 2014
 • 0
  Mümkündür kuantum mekaniğinin temel yasalarından dolanıklık ile ve hatta şu an ışinlanma deneyleri yapılmakta .
  mertali mutlu 04 Mart 2014
 • 0
  bence de mümküdür temelinde Einsteinın maddenin enerjiye dönüşümü kanunu geçerlidir.madde enerjiye dönüşüyorsa enerjide maddeye dönüşebilir ve atomlarda yokedilemez olduğu için ilk önce kuantum ile maddenin atom dizilişi ve bilgileri karşı tarafa kopyalanıp gönderilmesi gerekir sonra madde atomlara ayrıştırılıp ışık(enerji hüzmesi,frekans veya gaz içinde hapsedilir)şeklinde karşı tarafa gönderilir ve gelen ışık hüzmesi vb. üzerindeki atomlar tekrar önceden gönderilen diziliş sırasına göre maddeye dönüştürülüp birleştirilir.Mantıken mümkündür ama teknolojik araç ve gereçler konusunda şimdilik yetersiz biç çağdayız belki birgün yapılır kim bilir.
  ersen dağdelen 23 Şubat 2015
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap