• 0

  Neden Fiziği kendi leyhimize kullanmıyoruz? Örneğin kondansatörleri yüksek enerjiyle şarj edip bunu bir pistonla bir kişiye fırlatabiliriz.Fırlatılan kapasitör patlarken fırkatılan kişiye zarar verir

  DaVinciVenVidi 11 Haziran 2020
 • 0
  Böylece fizikçiler üstün değillermi.Örneğin: Bir kişi bana vuracağını ya da gel kavga edelim diye bir söz söylediyse ben de eve giderim ve bakır telle bir rezistans yaparım.Rezistansı bir boru şeklinde kartona yapıştırırım.Sonra 9v luk Pillerden birsürü alıp bunları seri bağlarım.Bu pilleri de rezidansa bağlarım ve bir anahtar da devreye eklerim .Sonra bu boruyu koluma geçiririm. Sonra olay yerine gelirim kazağımın sağ kol tarafını borunun üstüne geçiririm:Benimle kavga etmek istediğinde bana vurmaya çalışır.Bende hemen anahtara basarım ve büyük bakır tel kıpkırmızı olur.Ve kovalamaca başlar.Bir daha da bana sataşamaz çünkü artık kolumun üstünde gizlenen bir silahım var.Böylece Süpermen olurum.Hatta herkese ne yapacağını söyler haddini bildiririm. . Yani demek istediğim fizik bizi Süpermen yapmaz mı? Bunu neden leyhimize kullanmıyoruz.Ama olumlu yönde.
  DaVinciVenVidi 11 Haziran 2020
 • 0
  Zorbaları kovmak için mesela.
  DaVinciVenVidi 11 Haziran 2020
 • 0
  Askeri teknoloji sonuna kadar kullanıyor fiziği zaten. Gerçi süpermanlar yapamıyor ama kendisini yok etme eşiğinde bir dünya toplumu yaptı.
  Zaten silah tüccarları da kavgaya hazır ve sorunları çözmek için kendi kaynaklarını tüketmeye hazır ahmakları dikkatlice gözlüyorlar. Eğer iki ahmak arasında sürdürülen bir rekabet ve çatışma, gerilim var ise bu sık sık korunuyor.
  Ama bu ahmaklar direk cepheye sürülmüyor. Arada toparlanma ve kaynak üretmeleri için barış ve ateşkes dönemleri de oluyor. Bu dönemde üretilen kaynakları daha sonra askeri teknolojilere can korkusuyla harcayabilirler böylece.
  Bu yüzden fakir kalanların çoğu ahmaklık sınırında tutuluyor. Zenginler ise beyinleri ve zekayı kendi bünyelerine alarak, bunu korumaya devam ediyorlar.

  Ancak bilim bir silah değildir. Araç da değildir. Esasında taraflıda değildir. Sadece bilgidir. Bu bilgiyi olumlu yönde mi, yoksa bir bireyin istediği olumlu yönde mi yoksa toplumsal olumlu yönde mi kullanılacağına bilgiye sahip olan belirler.

  Çağımız ahmaklar çağıydı. Gelecek kuşaklarla bunun değişeceğini umuyorum ama genç kuşakların içinde de azımsanmayacak bir miktarın, bir çok ahmaklığımızı, hatalarımızı benimseyip aldığını görüyorum...

  Bizler yanlış yaptık. Elimizdeki kaynakları, fırsatları yanlış kararlarla heba ettik. Yaptıklarımız, söylediklerimiz doğru ve haklı olsaydı (objektif olarak), ne dünya, ne de insanlık bu halde olmazdı...
  Lütfen siz olumlu kullanın ama bahsettiğiniz o ilkel ve size, rakiplerinizden daha çok zarar verecek silah tasarımları ile değil.
 • +1
  Baska bir gruptaki genel yaklasim 1) miknatistan sonsuz enerji eldesi fikirleri :) 2- Askeri teknoliji icin fikir uretimi . Kimsenin aklinda en azindan Tubitak uluslararasi taninsin , cizgi izleyen robotun ( o da acik kaynak calintisi ) ilersine gecelim gibi kaygisi yok .
  Hayir, bilim en fazla siddete meyilli olanlari tedavi etsin , fizyokimyaya Bu konuda agirlik versin.
  Yasim geregi, bilim mumkunse tum silahlari yok etsin.
  morgan 11 Haziran 2020
 • 0
  İyi de bu dediğin bilimi tamamen negatif yönde kullanmak anlamına geliyor :D
  Türker Türksever 11 Haziran 2020
 • 0
  Arşimet’in ışığı merceklemeyi ülkesine saldıran gemileri yakması için kullanması gibi bir durumsa bambaşka tabi ama
  Türker Türksever 11 Haziran 2020
 • 0
  Arşimetin qek başarılı olduğu söylenemez
  Maxwell 11 Haziran 2020
 • -2
  Arşimet gerçekten bir fikir bulduğunda çıplak mı dışarı çıkıyordu bu nasıl kafadır.Fizik=s..
  01010100100 11 Haziran 2020
 • 0
  Türker Türksever 12 Haziran 2020
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.117 soru

30.753 cevap

30.785 kullanıcı

Giriş Yap