• -1

  Hadi bir yapay zeka yazıp uzaya robot ile gönderelim! Bu robot uzayda yaşam arayacak ve koloni kuracak bunu yapmaya nasıl başlayalım?

  Drago 12 Temmuz 2019
 • 0
  Uzay aracı yapıp kullanabilen, kendini çoğaltabilen robot yapmalıyız. Her gittikleri gezegende koloni kurup başka gezegenlere gitmek için yeni araç ve robot yapabilirler. Böylece bakılan yerler hızla artar.
  Ahmet Yılmaz 14 Temmuz 2019
 • 0
  Gezegenlere mini uzaygemileri yollar ve nanorobotlara gezegendeki kaynaklari kullanarak enerji ihtiyacını ve çoğalmalarını, bu şekilde tüm galaksiyi dolaşmalarını saglayabiliriz eğer yaşam bulurlarsa iletişime geçecek şekilde programlarız
  Rick Sanchez 14 Temmuz 2019
 • 0
  Bunun için nasıl bir yazılım kullanırız?, yazılım uzayı ve evreni dünyada nasıl öğrenebilir?, dış gezegenlerde neler yapabileceğini nereden bilebilir?, koloni kuracak bir gezegen bulunduğu taktirde bizimle iletişim kurması şart mı? güvenlik protokolleri neler? meteor, karadelik, yüksek radrasyon, atmosfer sürtünmesi, ısı ve soğuk gibi etkenlere karşı nasıl bir önlem alınmalı, her şeyden önemlisi yapay zeka bunların hepsine nasıl hakim olabilir tek tek planlayalım.
  Drago 16 Temmuz 2019
 • 0
  - Bunun için nasıl bir yazılım kullanırız?
  Ne demek istediğini anlamadım.
  - yazılım uzayı ve evreni dünyada nasıl öğrenebilir?
  Dünyada robotlar bunu nasıl yapıyorsa öyle; sensörler. Çeşitli sensörler ile yakın ve uzak uzay boşluğu sensörler ile tarar.
  - koloni kuracak bir gezegen bulunduğu taktirde bizimle iletişim kurması şart mı?
  Robotu göndermemizin amacı koloni kurulabilecek yerler bulmak ise, tabi ki bulgularını raporluyor olmalı
  - güvenlik protokolleri neler? meteor, karadelik, yüksek radrasyon, atmosfer sürtünmesi, ısı ve soğuk gibi etkenlere karşı nasıl bir önlem alınmalı
  Sensörleri vasıtasıyla elde ettiği bilgileri işleyerek olası tehdit ve risklerden kaçınma manevraları yapabilir (Isı kalkanlarının dayanamayacağı kadar sıcak bir gezegene iniş yapmayıp, fly-by yapar)
  - her şeyden önemlisi yapay zeka bunların hepsine nasıl hakim olabilir
  Algoritması iyi planlanmış bir yazılım ve çok fazla işlem gücüne sahip olan bir donanım ile bu işler rahatlıkla yapılabilir. Asıl dert, tüm bu işlerin enerji kaynağı ne olacaktır bence.
  Cihan Şenyüz 06 Ağustos 2019
 • 0
  Bir mantık hatası var sanırım. Yapay zeka kendiliğinden düşünüp, karar verebilen bir yazılımdır. Fakat görev üzerine yazılacak bir algoritma yapay zeka olmaz. Keza bir yapay zeka neden uzayda yaşam arasın ki? Zaten bu dünyada kendini bir üst tür olarak görecektir. Sadece dünyadan alt türü yani insanı temizlemesi yeter.
  ümit toma 28 Ağustos 2019
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap