• 0

  Zaman , Yer çekimi , karanlık madde , kara delik ve madde . Zaman aslında karanlık madde ise ? maddeyi evrende istemiyor ve yer çekimi dediğimiz olay gerçekleşiyor ise ?

  ECT 07 Mayıs 2019
 • 0
  Merhabalar fiziği seviyorum ancak hesaplama konusunda çok başarılı değilim . Bir kaç fikrim var belki saçma gelebilir çevremde tanıdığım fizikçi de yok sizlere danışmak istedim . Deli saçmasi gibide gelebilir belki daha öncede düşünülmüş te olabilir ama bana çok mantıklı geliyor. zaman ve yer çekiminin savaşı yer küreye daha yakın olduğumuzda zaman daha az akıyor değilmi peki zaman uzayda maddeyi istemiyor ve itiyor ise ışıkta bir enerji sonuçta madden kaynaklı buda zamanda hızlı hareket etmemiz için hız gerektiriyor biraz karmaşık oldu yazım konuya geleyim . karanlık madde aslında zamanın ta kendisi ve maddeyi içinde barındırmak istemiyor buda kara deliklerin aşırı yogunlaşması maddenin zamandan kaçısı olarak görebilirmiyiz . karadelik devasa kütleli tek bir atom olarak düşünebilirmiyiz ? kafamda çok deli sorular var ancak danışacak kimsem yok beni biraz aydınlatırsanız sevinirim yatakta uyurken bile bunu düşünür oldum . ışığın bükülmesi yer çekimi madde etkileşimi ile olmuyormu zaman bizleri istemiyor ise ?
  ECT 07 Mayıs 2019
 • -1
  belgesel izlemeyi tadinda birakmak lazim
  destroyer 08 Mayıs 2019
 • +1
  Zaman akışı, aslında yer çekiminden ziyade yer çekimini uygulayan maddelerin hızından dolayı değişkenlik göstermez mi? Ayrıca zaman, 'an' ların toplamıdır bu sebeple belirli bir anda maddelere etkileyen 4 temel kuvvettir.
  Mehmet Kaygusuz 08 Mayıs 2019
 • 0
  Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiden dolayı bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır bende merak ettim kendimce bir fikir sahibi oldum bilgi sahibi olanlardanda fikrime doğru yada yanlış bir cevap aydınlanma bekledim bilmiyorum sonuçta bir fikir attim belgesel izlemekle ilişkilendirme ve insanları aşağılayıcı yaklaşımlarda bulunmak sizlerin zeki olduğu değil ukala ve saygısız olduğunuz anlamına gelir . İnsanlara cevap verirken uslup çok önemlidir hatırlatırım büyük beyinlerin hepsi gerizekali aptal sıfatları takılmıştır .
  ECT 09 Mayıs 2019
 • 0
  bilmemek ayip degil de sen ogrenmeye calismiyosun ki. soru soruyosun. once temel fizik oku, emek harca temel kavramlari ogren ondan sonra fikir sahibi ol. kusura bakma biraz sert oldu ama baska turlu sadece sacmalarsin.
  destroyer 10 Mayıs 2019
 • 0
  Zamanın genel tanımına kitabımdan (Büyük Oluşum) bir alıntı; Sistemlerin içsel (atomsal) veya görsel (mekanik) her turunun veya her iletişiminin veya her ivmeli devinmesinin süregelen aynı tekrarın ölçüsünün zamanın ölçüsü olduğunu söyleyebiliriz. Bu ölçüde ivmeli devinen çarklı bir zaman saatinin tik takı veya bunu kuantum boyutunda düşündüğümüzde dijital veya atomik saatin çekirdek etrafında devinin elektronun her turu da olabilir.
  Yukarıda tanımladığımız zamanın fiziksel ölçüleri; "sistemlerin içsel devinme hızının devindiği uzunluğa oranı" zamanın fiziksel ölçüleri olacaktır. Ve bu ölçüde, uzunluğun lehine veya devinme hızının aleyhine olan bir değişim, zamandaki genişlemeye veya yavaşlamaya ölçü olduğu zaten bilinmektedir.
  Zamanın bu genel tanımı ile aşağıda önermelerimiz çerçevesinde inceleyeceğimiz zaman tanımı arasında ilkesel olarak bir fark olmaz. Zaten olmasını da beklenemez.
  Zeki 19 Haziran 2019
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.072 cevap

30.540 kullanıcı

Giriş Yap