• -1

  Çok ince ve hassas matematiksel değerlerle (altın oran,pi sabiti vb.) düzenlenmiş bir yapı düşünelim bu yapının çevresinde veya içerisinde fiziksel anomali görülmesinin bununla bir ilgisi varmı?

  Rick Sanchez 25 Ocak 2019
 • -1
  Ne demek istediğimi mısır piramitlerinin ilginç özelliklerini okuyunca anlayabilirsiniz
  Link:
  www.frmtr.com/garip-olaylar/272354-piramitlerin-ilginc-ozellikleri.html

  Bu anomalilerin sebebi altın oranlarla en ince matematiksel değerlerle yapılmış kutsal geometrilerle(fraktal) dolu olmasımı?
  Rick Sanchez 25 Ocak 2019
 • +1
  Langton'un Karıncası. Basit bir bilgisayar programıdır. Bir karıncaya hareket için belli komutlar verilir.
  Mesela, eğer kare boş ise beyaza boya ve 1 kare sola dön, eğer yeni kare beyaz ise siyaha boya ve sağa dön veya eğer yeni kare siyah ise rengi kaldır ve ilerle...
  Karınca bu şekilde hareket ederek örüntü oluşturmaya başlıyor.
  Basit komutlar ve olasılıklar söz konusu olduğunda bir noktadan sonra, (yaklaşık 10 bin hareketten sonra) karıncanın hareketi sabitleniyor,
  Ancak olasılık ve hareket sayısı artınca, oluşan sistem çok daha karmaşık ve simetrik hale dönüşüyor. Kimileri döngüye girerken, kimileri fraktal simetride desnler oluşturuyor.
  http://www.langtonant.com/

  Pi gibi kesri çok uzayan sayılar için, bu karınca hareketini düşünebliriz. Gerçi lanton karıncası daha çok 3/10 gibi bir sayıyı işaret ediyor ama olasılık sayısı artıkça, çıkan örüntülerin kendisini tekrar oranı düşebiliyor.

  Mısır piramitleri ile ilgili efsaneleri daha önce de duydum ama şimdiye kadar iddiaları doğrulayan/yanlışlayan gerçek bir bilimsel çalışmaya denk gelmedim.
 • -1
  teşekkürler.
  Rick Sanchez 05 Şubat 2019
 • 0
  anomali falan yok birileri super sallamis
  lahana_çorbası 09 Şubat 2019
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.072 cevap

30.540 kullanıcı

Giriş Yap