• 0

  Aşağıdaki konuları açıklayacak birilerini arıyorum ufku geniş kişileri ve iletişim kurmak istiyorum 1anti madde nedir 2 karadeliklerin işlevselliği 3 big bang öncesi neyin var olduğu bunlar yeterl

  halil çopuro 29 Mayıs 2018
 • +1
  big bank öncesi ne vardi: Evren varlığı tercih etmiştir. Yok yok iken tercih edemez. Var olmayı yokluğa tercih etmiştir. Demek ki big bank öncesi; sonsuz bir varlık var ve tercih edici bir varlık var.
  hknQQ 30 Mayıs 2018
 • 0
  Hakan Gündem'in açıklaması, aslında çok güzel özetliyor bence...

  Soruğunuz soruları doğru olarak cevaplayacak yetkinlikte değilim. Sanırım dünya üzerinde de doğru cevap verebilecek kişi sayısı çok azdır. Sadece bilgim çerçevesinde fikir açıklayabilirim.

  Anti madde, maddenin zıt elektrik ve spin yönlü ikizidir. Bir bakıma ayna yansıması. Madde ile birleşince, tüm yapıları bütünleşir ve etrafa saf enerji saçarlar. Bir olurlar, var olurken, bildiğimiz madde ve anti madde yok olur. Yani, tasavvufi terimle, varlıktan yokluğu ulaşırlar.

  Büyük patlama öncesine ait en ufak bir bilgi ya da ipucu yok. Yada bizler göremiyoruz daha. Zihinsel enerji olarak, asla doğruluğu ya da yanlışlığı ispatlanamayacağı için, varsayım üretmek -bana göre- ciddi bir geri dönüşü olmayacak çaba ve efor istiyor. Kısaca, bilmiyorum. :;-)

  Karadelikler, sanki evrenimizin çapaları gibiler. Galaksilerin savrulmasına dağılmasını önledikleri gibi, gelişigüzel gezinen madde ve enerjiyi de oratlıkan temizliyorlar.
  Belki evrenin neredeyse sabit boşluk (uzay) yoğunluğunu onlara borçluyuz. Bana göre başlangıçta bozularak, tekil, homojen ve simetrik pozisyonunu kaybeden eneji ve türevlerinin tekrar tekilleştirilerek evren dokusuna dahil edildikleri sistemler.

 • 0
  Evren varlığı tercih ettiyse bunu eden kişi tanrımıdır ozaman hakan gündem
  halil çopuro 01 Haziran 2018
 • 0
  herkesin aklındaki tanrı kavramı başka başkadır. Benim tanrım evreni ve diğer evrenleri bu şekilde veya farklı türde yaratan, düzene koyan, her an sürdürebilen, dilerse entropi ile devam kılan, dilerse sabit ve değişmez kılan, zamanı ve mekanı yaratan, her an her saniye büyük küçük canlı cansız tüm mevcudatı, gören, tanzim eden, başta kendi için yaratan, kendi zatı için zevk alan , sonra başkaları görsün izlesin diye sonsuz bir belgesel sunan , canlıyı yaratan, insanı yaratan, kendinden bir parça olan ruhu derecesine göre canlıya veren ( ruhu insana üfleyen ) canlılık adına bilinen bilinmeyen her şeyi tanzim eden, duyu ve algı dünyamızı oluşturan, sonsuz tat ve zevk alma hislerini duyularını veren bir tanrı ve daha fazlası olmalı. Zira tüm bunlara tesadüflerin kanunların fizik ve matematiğin kendi kendine yapması akla muhal bir durumdur.
  hknQQ 01 Haziran 2018
 • 0
  Big Bang üzerinde şöyle bir şey olabilir ; Big Bang'den öncesi kuantum dolanıklılığa uygun olarak bir düşünce deneyimim var . Diyebilirsiniz sen kimsin yani ismini bile duymadım felan diye .. Doğrudur . Ama Einsteinin'da dediği gibi yüksek ruhlar sıradan insanlardan çıkar . Isterseniz paylaşabilirim . Uygunluğunu siz karar verebilirsiniz
  Batıkan Muratgül 05 Haziran 2018
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.072 cevap

30.540 kullanıcı

Giriş Yap