• 0

  3 senedir fizik kitapları okuyup fizikle ilgileniyorum ama 1 hafta önce birden tüm ilgimi kaybettim, fizik öğrenmek hala istiyorum ,fiziğe ilgimi tekrar kazanmak için önerileriniz nelerdir ?

  qwesde 10 Nisan 2018
 • 0
  bilinç merak ve merak. merak en büyük baş belasıdır neden sorusunu ne kadar çok sorarsan seni fiziğe yönlendirir. kimya biyoloji vs her ne bilim dalı olursa olsun içeriğinde fizik barınmak zorundadır. hatta matematik sonradan icat edilmiş insan üretimi bir branştır bilimsel boyuttan ziyade bir lingunistik yani dildir. onun bile temel amacı fizik kurallarını anlatmak dile getirmektir bana göre. fizik ile ilgili bir hobin var ise başlangış noktası kosmos belgeseli olmalıdır. hatta bana göre bu belgesel lise müfredatına girmeli o derece tam bir uyanış yaşatabilir.
  Burçak Aycan 10 Nisan 2018
 • 0
  Not: fizik ilgi alanım mesleğim değil konunun profu değilim academic degree sahibi arkadaşlar illaki burada vardır. onlar umarım bizleri daha iyi aydınlatır.
  Burçak Aycan 10 Nisan 2018
 • 0
  İnsanlar değişir. Mantığını ve merakını yönlendirebileceğin sınırsız olasılık var, sadece fizik değil. Belki de hayata biraz daha bütünleşik bakabilmen için önce keşfetmen gereken başka alanlar vardır kim bilir.
  Vide supra 11 Nisan 2018
 • 0
  insan bu sosyal bir yaratık illa hayatımda fizik olsun derseniz bu biraz zordur bu bilim dallarını diğer dallarla renklendirmek gerek bazen ne bileyim bir tarih bir coğrafya insanlar inanın kendi alanlarında bile değişiklik istiyor örneğin bir fizik profesörü bile bir zaman sonra başka ilgi alanları ediniyor (bunu zaman zaman hocalarımızdan da gözlemliyoruz) ne bileyim spor yapın başka aktiviteler edinin bilim öyle hemen he deyince olmuyor kişinin bu konuda birikimleri ve sosyal yaşantısı bunu güdüler benim tavsiyem biraz zamana bırakın olayı taşlar yerine oturacaktır
  ismail çelik 11 Nisan 2018
 • 0
  Fiziğe bir miktar ara ver, bırak beynin öğrendiklerini sindirsin. Zamanla bilgiye yeniden acıkacaktır.
  Görkem Seven 19 Nisan 2018
 • 0
  Fizigin "magazin" kısmıyla ögrenimini egelnceli hale getirebilirsin .Bilim adamlari'nin biyografisini okuyabilirsin ya da hayatlarini anlatan filimlerini izleyebilisin.Sayılardan formüllerden sıyrılıp o insanların hayatlarına dokunmak seni meraklandıracaktır.
  SF Loria 22 Nisan 2018
 • 0
  ilginizi aniden kaybetmeniz ilginç.
  rektus abdiminus 30 Nisan 2018
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap