• 0

  Evrenin sonu olsa bile ,evren neyin içinde olabilir?

  kadir çevik 04 Haziran 2017
 • +1
  Sadece tahmin yapabiliriz. Benim görüşüm bizim evrenimiz dediğimiz kısmın dışında sadece sonsuz bir boşluk var asla sonu gelmeyen. Burada evrenimiz genişliyor ve bu boşlukta başka evrenlerde bulunuyor. Paralel evrenler değil paralel evrenleri sadece bilim kurgu olarak görüyorum. Bu koca boşlukta bizim evrenimiz oluştuğu gibi başka evrenlerde oluşmaktadır ama bu evrenlerin asla genişleyerek birleşeceğini sanmam. Bu boşluğunda hiç bir şeyin içinde olduğunu zannetmiyorum. Bu benim görüşüm.
  bilimsel bilgi 04 Haziran 2017
 • 0
  Kainat teorisi dediğim Necmi Tüfek Bey'in yaklaşımlarına bakın.

  Oldukça makul gözüküyor bence: (Negatif potansiyelde) Enerji noktacıklarınından oluşan bir okyanusta, enerjiden (artık pozitifleşmiş) oluşan alancıklar.

  Bilimsel bilgi'nin de desteklediği çoklu evrenler modeli ile de çok uyumlu...
 • 0
  Necmi Tüfek Bey aklıma geldi de sizin anlattığınız duruma göre evrenimizin dışındaki mekan tekrar evrenimizi kendi içine mi alıcak ? bahsettiğiniz - + durumlarını doğru anladıysam. Dışarıdaki negatif basınç ve yükler bizim evrenimizin genişlemesini sağlıyor ama zamanla bu evrenimizde ki + basınç ve yüklerin de negatif olması lazım ? son bölümde - düzeydeki parçacıkların çarpıştığında + yük olduğunu söylemişsiniz ama entropi + yük olan bir yerde tekrar + düzeyde ilerlemez mi ? yani evrenin dışında kalan mekanda böyle bir çarpışma olursa yeni evrenler ortaya çıkmaz mı ?
  bilimsel bilgi 05 Haziran 2017
 • 0
  eğer doğru anladıysam düşünceniz kafama yattı. Mantıklı bir düşünce gibi geliyor. Bu yazdıklarım da sadece doğru mu anladım diye sorduklarım.
  bilimsel bilgi 05 Haziran 2017
 • 0
  Necmi Bey, sadece bir fikir cimnastiği olarak; "... artı enerji yayılmak eğiliminde olduğundan toplanıp bir evren meydana getirmesi için çok ekstra durumlar olmalı..." kısmını cımbızlarsam; "eksi enerjili noktacıklarından" oluşan bu dokuyu, bir akışkan gibi ele alabilir miyiz?

  Çünkü o zaman artı enerji olarak nitelediğimiz, yüzbinlerce kat daha büyük olan "enerji paketçikleri", bir akışkan içinde gibi davranıp, aralarında düşen basınç ile birbirlerine yaklaşabilirler.
 • 0
  Teşekkür ederim.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap