• 0

  Kara deliklere "hiçlik" diyebilir miyiz?

  Şevval Ceylan 23 Nisan 2017
 • 0
  Aslında şu açıdan Necmi beye katılmıyorum nedenine gelecek olursak, Albert Einstein uzayı bir "hiçlik" olarak nitelendirmişti. Bu soru hakkında cevaplar Einstein'ın teorilerinde ve tezlerinde mevcut, oradan kesin sonuçlara ulaşılabilir.
  İsa Erdal Ergun 24 Nisan 2017
 • 0
  Necmi Tüfek'e katılıyorum
  abdullah başaran 24 Nisan 2017
 • 0
  Isa bey,
  Einstein'in karsi ciktigi "ether" maddesidir.
  Morgan Frei 24 Nisan 2017
 • 0
  Uzay ortamda iki türlü sarmal var
  1-) merkezden dışa doğru dönen sarmal ; Bu sarmalda merkezde mutlak surette dış basınçlı bir manyetik alan oluştuğu için ,o basınca bağlı olarak oluşan sıcak elektriğe bağlı sarmalın boyutuna birebir orantılı olan merkezi değişmeyen sıcak bir oluşum(yıldız-güneş) meydana gelir bu mutlaka oluşmak zorundadır.
  2-)Çeşitli sebeplerle dıştan merkeze doğru dönen sarmal ; Basınç içeri doğru olduğundan sarmalın çapına göre bu sefer ters orantılı bir şekilde iç manyetik basınç atomların yörünge çaplarının kısalmasına sebep olur,burada soğuma herhangi bir dünya ısı sistemiyle hesaplanabilecek alt sınırların dışındadır,şöyle ifade etmek gerekirse "50 ışık yılı bir aura dış çapı olan yıldızın" tam tersi istikamette iç sarmalda aynı ışık yılı iç çapa sahip karadelikde ısı farkı o güneşle asimetrik olarak "0" ısı baz alınarak tam tersi ( - ) eksi değerdedir.
  muzaffer erdem 23 Mayıs 2017
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap