• 0

  Dolanik 2 fotondan birine Faraday etkisi uygulansa, digerinde etki gosterir mi?

  Morgan Frei 02 Nisan 2017
 • 0
  Yoksa dolanik parcalar sadece ayrildiklari anki bilgilerini mi korurlar ? Cevap evetse, bu "anlik" mi gerceklesir ?
  Morgan Frei 02 Nisan 2017
 • 0
  Parçacığın bir bilinci olabilir belki ? Biraz metafizik gelebilir fakat bir atomun etrafında dönen elektronun yerinde hem sağa hem sola dönen elektronlar bulunur. Sağa döneni alıp dünyanın başka bir yerinde sola döndürür isek ; diğer parçacığın süperpozsiyon teorisince sağa döndüğünü gözlemleriz. Aradaki mesefa ışık hızından fazla bile olsa bu durum geçerli.
  Maddenin ışık hızına ulaşamayacığını biliyoruz ama maddeler arası iletişim için bu durum geçerli olmayabilir.
 • 0
  Necmi bey, sorumda, faraday etkisi kullanilarak fotonda yapilan mudahale diger parcacikta bir etki yapar mi ? Tamamen kisisel fikrinizi merak ettim.
  Morgan Frei 02 Nisan 2017
 • 0
  Daha dogrusu sunu sorayim, her ne kadar sorunun ucu parcacik seviyesinde kalsa da, hicbir enerji kaybinin yasanamayacagi super - hyper -mega ( artik hangi terim oldugunun onemi yok ) iletken bir tel , ve uzunlugu da 10 isik saniyesi olsun. Bu telin ucundan verilen bir elektrik akimi, diger uca aninda mi gider, yoksa zaman gerekir mi ?
  Morgan Frei 02 Nisan 2017
 • 0
  varsayım olarak anında gitse bile(ki işin içine aynı andalığın göreliliği girer) bunun ışık hızından daha hızlı gözlemlenemeyeceği için pek bir anlamı olmayabilir geleceğin geçmişi etkilemesi gerçekten ilgi çeken bir konu.
  venividi 02 Nisan 2017
 • 0
  Necmi Bey, sizinle ayni dusunuyorum. neden olarak (sizin nedeninizden emin olmadigim icin ayri belirtiyorum ) , dolanik parcalar bana gore tek bir sistem, devasal ama tek bir parcacik.
  Morgan Frei 02 Nisan 2017
 • 0
  Venividi, "anlik" dedigim, zamana hicbir sekilde bagimli olmama durumu. zaman gerektirmeyecek bir sonuc. a ucundaki mudahalenin, b ucunda ayni veya ters sonucunun, zamandan muaf olmasi.
  Morgan Frei 02 Nisan 2017
 • +1
  Bildiğim Kadarı İle*

  Dolanık Parçalar Yüksek Boyutlu Fizik Ve Sicim Teorisindeki Gibi İletildiği İçin
  Faraday Kafesi Uygulanamaz

  Eğer Uygulayabilirsen Zaten Geçmez ( Burda Dediğim Normal Kuş Kafesi Gibi Değil, Solucan Deliklerini Bile Önleyecek Bir Kafes )
  Hakan K 03 Nisan 2017
 • 0
  Hakan Bey daha aciklayici olabilir misiniz? Dolanik parcalarin sicim teorisindeki gibi iletilmesi ne anlama geliyor ?
  Morgan Frei 04 Nisan 2017
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.074 cevap

30.542 kullanıcı

Giriş Yap