• 0

  zaman dediğimiz kavram kütle olmasın ?

  hüseyin can 28 Ocak 2017
 • 0
  zaman hala çözülememş bir kontinyum bizde basitleştirelim? hatta dahada ileri gidip zamanın kütleye hatta enerjiye eşit olduğunu söylememiz mümkün olabilir mi ? bence karadleiklerde zamanın durması onun sonsuz kütlesinden dolayı değilde kuantum değişmesinden ötürü zaman kavramının kaybolması böylece kütleye dönüşmesi diyebilir miyiz? bence denebilir kütleye eşitse o zaman E=mC^2 sorusunu soramız gerekiyor yani zaman enerjiyede eşit demektir böylece zamanında bir parçacığı olmak zorunda oluyor enerji değişiştiren parçacıklar teorisine görede bu mümkün kısacası E=mC^2=t dememizin vakti gelmedi mi ?
  hüseyin can 28 Ocak 2017
 • 0
  böylece kuantumun zor bir soruları cevaplanmış olur ve karadeliklerin sırrı çözülebilir çünkü ben 4 boyutlu olduklarına inanmıyorum o zamn fizik yasalarna değil matematik yasalarına bile uyumlu olmaz 2 boyutlu basi düzlem ve biraz disfansiyel, analitik geometri ve çılgınlık yeterli
  hüseyin can 28 Ocak 2017
 • 0
  1-) Fizik yasalarının temelini matematik kuramları oluşturur .
  2-) Zaman eşittir kütle demek için geçerli bilimsel argüman yok çünkü ; zaman vektörel değil iken , kütle ve enerji belirli bir yöne ve yoğunluğa eğilim içindedir .
  3-) Zamanın kontinyum denen şeyle bir bağlantısı yoktur çünkü kontinyum'un ne fizik yasalarında ne de atom olarak bir değeri yoktur .
  4-) Zamanı şuan ki hiçbir fiziksel yasa ile yada standart modeld olan olmayan hiçbir parçacık ile açıklayamazsın . Yapacağın tek şey eksik puzzle parçaları yerine kendince mantıklı olanı koyup bir tablo oluşturmak olur . Yani
 • 0
  Zamanın temel parçacığı olması derseniz bende size zamanı oluşturan temel parçacık ne zaman oluştu diye sorarım
 • 0
  bu yorum karadelik için geçerli,


  Ali Yıldırım 29 Ocak 2017
 • +1
  Bana göre; zaman ile kütle farklı kavramlar. Ancak diğer yandan "zaman" ile " enerjinin kütleye dönüşmesi" arasında ilişki var.
  Kabaca, Zaman'ın tüm evreni dolduran bir tür enerji alanındaki, genel bir dalgalanma etkisi olduğunu ve bu dalgalanma esnasında aktarılan gücün, enerji öbeklerini 3 uzamsal boyut üzerinde titreştirdiğini düşünüyorum. Enerji, 3 uzamsal boyut üzerinde titreşim yapınca, kütleli temel parçacıkları oluşturuyor.
  bu titreşimin sürekliliği "zaman" sayesinde gerçekleştiriliyor.
  Tabii bence...
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap