• 0

  zaman dediğimiz kavram kütle olmasın ?

  hüseyin can 28 Ocak 2017
 • 0
  zaman hala çözülememş bir kontinyum bizde basitleştirelim? hatta dahada ileri gidip zamanın kütleye hatta enerjiye eşit olduğunu söylememiz mümkün olabilir mi ? bence karadleiklerde zamanın durması onun sonsuz kütlesinden dolayı değilde kuantum değişmesinden ötürü zaman kavramının kaybolması böylece kütleye dönüşmesi diyebilir miyiz? bence denebilir kütleye eşitse o zaman E=mC^2 sorusunu soramız gerekiyor yani zaman enerjiyede eşit demektir böylece zamanında bir parçacığı olmak zorunda oluyor enerji değişiştiren parçacıklar teorisine görede bu mümkün kısacası E=mC^2=t dememizin vakti gelmedi mi ?
  hüseyin can 28 Ocak 2017
 • 0
  böylece kuantumun zor bir soruları cevaplanmış olur ve karadeliklerin sırrı çözülebilir çünkü ben 4 boyutlu olduklarına inanmıyorum o zamn fizik yasalarna değil matematik yasalarına bile uyumlu olmaz 2 boyutlu basi düzlem ve biraz disfansiyel, analitik geometri ve çılgınlık yeterli
  hüseyin can 28 Ocak 2017
 • 0
  1-) Fizik yasalarının temelini matematik kuramları oluşturur .
  2-) Zaman eşittir kütle demek için geçerli bilimsel argüman yok çünkü ; zaman vektörel değil iken , kütle ve enerji belirli bir yöne ve yoğunluğa eğilim içindedir .
  3-) Zamanın kontinyum denen şeyle bir bağlantısı yoktur çünkü kontinyum'un ne fizik yasalarında ne de atom olarak bir değeri yoktur .
  4-) Zamanı şuan ki hiçbir fiziksel yasa ile yada standart modeld olan olmayan hiçbir parçacık ile açıklayamazsın . Yapacağın tek şey eksik puzzle parçaları yerine kendince mantıklı olanı koyup bir tablo oluşturmak olur . Yani
 • 0
  Zamanın temel parçacığı olması derseniz bende size zamanı oluşturan temel parçacık ne zaman oluştu diye sorarım
 • 0
  bu yorum karadelik için geçerli,


  Ali Yıldırım 29 Ocak 2017
 • +1
  Bana göre; zaman ile kütle farklı kavramlar. Ancak diğer yandan "zaman" ile " enerjinin kütleye dönüşmesi" arasında ilişki var.
  Kabaca, Zaman'ın tüm evreni dolduran bir tür enerji alanındaki, genel bir dalgalanma etkisi olduğunu ve bu dalgalanma esnasında aktarılan gücün, enerji öbeklerini 3 uzamsal boyut üzerinde titreştirdiğini düşünüyorum. Enerji, 3 uzamsal boyut üzerinde titreşim yapınca, kütleli temel parçacıkları oluşturuyor.
  bu titreşimin sürekliliği "zaman" sayesinde gerçekleştiriliyor.
  Tabii bence...
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.135 soru

30.863 cevap

31.088 kullanıcı

Giriş Yap