• 0

  Sizce rüya nedir?

  sultan 20 Ocak 2017
 • -1
  0-)Rüya , uykunun REM evresinde gerçekleşen bir bilinç-altı tiyatrosudur .
  1-)Genellikle rüyalar iki duyuya dayandırılır ; görsel ve işitsel duyular . Diğer 3 ' duyularımız ile de deneyimleriz bazen ama.
  2-) Aslında rüya ; beynimizin bizim için oluşturduğu bir tiyatrodur . Tiyatronun izleyicisi sensindir , tiyatro figüranları , diyaloglar , verilmek istenen mesajlar bunların hepsi bilinç-altının birer ürünüdür .
  3-) Kelime olarak bilincin bilinç-altının patronu olduğu yanılgısına düşünülebilir fakat tam tersi bilincin patronu BİLİNÇ-ALTI ' dır . Bilinç ; 5 duyu organın ile aldığın tüm verilerin elektrokimyasal olarak beyine yollanıp daha sonra beyninin bu bilgileri yorumlayıp '' farkındalık seviyeni '' oluşturmasıdır . Bilinç-altı ise ; aslında tam olarak şudur ; Watson ile Sherlock 221B Baker Street ' deki evlerinin merdivenlerinden yüzlerce çıkmışlardır fakat sherlockun bilinç-altın çatı katın doktor watsınınkinden daha büyük olduğu için sherlock , basamak sayılarını hatırlar .

  Kemal 22 Aralık 2016
 • -2
  Bilinçaltının yansımasıdır bence.
 • 0
  beyin bir şekilde aldığı tüm verileri bilince sunuyor , rüyada veya hayal kurarken bir şekilde işlenmemiş veriler kullanılmış oluyor.
  Ali Yıldırım 22 Ocak 2017
 • 0
  Beynin vazifelerine bakalım: Düşünmek,kayıt etmek,karar vermek,eylem yapmak,organların çalışmasını tanzim etmek. Uyurken kalbimizin atmasına şaşmıyoruz.Beyinde belki hayal kuruyordur.
  mustafa pakkan 22 Ocak 2017
 • 0
  Rüya 3 Kısımdır;
  1 ) gün içerisinde ve ya daha önce yapılanların rüyada görülüyor olması
  2 ) kişinin hastalığı sonucu görülen rüyalar
  3 ) Sadık rüyadır. Yani kişinin gelecekten bazı olayları görmesi gibi...

  Rüya nın birkısmı hayal gibiyken bir kısmı yakaza denen yaşadığımız uyanık olduğumuz alem ile rüya alemi (misali alem) arasındaki alemdir. binlerce alem mevcut kainatta..
  Eyüp Yılmaz 27 Ocak 2017
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
HAFTANIN EN İYİLERİ
İSTATİSTİKLER

5.158 soru

30.943 cevap

31.424 kullanıcı

Giriş Yap