• 0

  yerçekimide bir teori evrimde ama insanlar matematik bilmediği ve anlayamadığı yerçekimini kabul ediyorda neden daha basit olanı mantıksız buluyor ?

  İsmail Çelik 04 Ocak 2017
 • 0
  İnsanlar bir şeye bakarken sadece gördükleri şeye bakmazlar , gördüklerimiz beklentilerimiz ile harmanlanır .
  Bu yüzden birden fazla gerçeklik var . Yerçekiminin dindar yada tinsel insanlar tarafından olağan kabul edilip evrimi teorisinin kabul edilmeyişin sebebi kesinlikle bilgi düzeyi yada bilim düzeyi değil .
  Referans noktanın yada dayanak noktanın ne olduğu ; baktığın şeyleri nasıl göreceğin açısından büyük rol oynar .
  Örneğin , dayanak noktası inanç olup , evrim teorisini derinlemesine bilimsel yollar ile öğrenen bir zihin asla ve asla tanrı yaratmıştır deyip tanrıya hakaret edecek kadar aciz olmaz . Bazen bilimi sıkıcı bulup direk tanrının yönergeleri ile kendini tatmin eden zihinler de olacaktır ve o noktada kimsenin kimseyi yargılamaya ne gücü ne de sorumluluğu vardır .
  Sinir sistemi filtreleri adlı bir makale yazıyorum ve şuan bahsetmek istediğim konu daha açıklayıcı olacak o makalede elbet . Bana göre her insanda , bir tane sinir sistemi filtresi ( bakış açısı , referans noktası vs ) bulunur . Dış dünyayı deneyimleyen duyulardan gelen salt bilgiler bu filtreden geçtikten sonra beyin tarafından harmanlanır ve zihin kendi '' gerçekliğini '' yaratmış olur . Bu noktada sonsuz sayıda gerçekliğin oluşu , evrensel kutuplaşmaya yol açmaz çünkü değişim yada gelişim, daima sırdan kalıplardan kurtulan zihinler tarafından tetiklenmiştir . Neden mantıksız buluyor çünkü herkesin sinir sistemi filtresi farklı .
 • +1
  Evrim yerçekiminden nasıl daha basit oluyor?! Yerçekimi ağaçtan elma düşerken bile görülebilen olgularla destekleniyor ancak evrimi destekleyen böyle basit olgular yok. O yüzden de kabul etmek daha zor. Üstüne bir de d.i.n gözlüğü takarak bakıldığında evrimi kabul etmek daha da zorlaşıyor.
  Ahmet Yılmaz 04 Ocak 2017
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap