• 0

  Eğer canlılar ortak bir atadan geldi ise aralarındaki kromozom sayılarının fakları bu kadar fazla olma ihtimali varmı?

  Can Yılmaz 29 Ekim 2016
 • +1
  Elbette mümkün. Her şeyden önce benzerlik ve farklılıklar için dna baz alınır.
  http://www.evrimagaci.org/makale/152
  Vide supra 29 Ekim 2016
 • 0
  en kolay örnek olarak 48 kromozomlu maymunun mutasyon veya farklı bir şekilde 46 kromozomu bizi meydana getirmesi mümkün mü?
  Can Yılmaz 29 Ekim 2016
 • 0
  anladım yani çok geniş bir şekilde bakacak olursak 48 kromozomlu bir maymunun iki kromozomun kaynaşması sonucunda meydana gelen 46 kromozomlu canlının oluşmasıdır. peki bu 46 kromozomlu canlı neslini devam ettirmek için 48 kromozomlu maymun ile çiftleşmeyecek mi? o zaman da mayoz sayesinde maymundan gelen 24 kromozom ile insandan gelen 23 kromozom birleştiğinde 47 kromozomlu bir canlı meydana gelir. peki bunun üremesi mümkün müdür. 67 kromozomlu katır gibi bu canlı da üreyemez haldedir. buna göre tek açıklama çok küçük bir şans ile iki farklı anne maymun ve baba maymundan kromozom kaynaşması sonucu meydana gelen 46 kromozomlu canlıların yıllar süren bir süreç içerisinde 8 milyon nufuslu bir tür meydana getirmesi midir?
  Can Yılmaz 29 Ekim 2016
 • 0
  Makale içerisinde üremenin olabileceği ve %66 gibi bir şansla düşük olacağı yazmakta. Katır örneği üreyememe durumu için oldukça yanlış bir örnek olacaktır. Devamında popülasyonun nasıl çoğalmış olabileceği konusunda çeşitli mantıklı varsayımlarda bulunmakta makalede.
  Vide supra 29 Ekim 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap