• 0

  NASA'nın uzaydan yaptığı bazı yayınların UFO'ların bu yayınlarda istemdışı şekilde kayda girmelerinden dolayı kesildiği iddiaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

  Onur İnci 12 Ekim 2016
 • 0
  Bazı kesimlerin bazı kesimleri manipüle etme girişimlerinde biri işte fazla takılmamak lazım .
 • 0
  Bu konu hakkında nasıl bu kadar emin konuşabilyorsun ?
  Berkay 12 Ekim 2016
 • +1
  Bu iddiaları ortaya atabilecek yeterli ve güvenilir veriler gereklidir.
  Nergis Cesur 12 Ekim 2016
 • 0
  @Nergis'in bahsettiği veriler olmadığına göre böyle konuşmam doğal . @berkay .
 • 0
  Bu arada @nergis cesur , sizin gibi parlak zihinlerin sorularımızı daha çok cevaplaması çok güzel olur . Aynı şekilde diğer fizikist yazarlarıda buradaki sorulara ve cevaplara bakarak perspektif geliştirebilir diye düşünüyorum .
 • +1
  Bu konular hakkında emin konuşmanın da bir çeşit fanatiklik olduğunu düşünmek gerek. Gerçekliği sorgulanmadan inanılan bu tarz konular o kadar popüler ki karşı tez üretmek bile başlı başına anlamsız gelebiliyor. Ayın karanlık yüzünde uzaylıların olduğuna inanan ve çeşitli garip videoları kanıt olarak veren insanlarla mantıklı bir tartışmaya girmek ne kadar anlamlıysa bu konulara bulaşmak da o kadar anlamlı.
  Vide supra 12 Ekim 2016
 • 0
  Bu arada teknik olarak '' ayın karanlık '' yüzü yoktur . Arka kısmı/tarafı vardır .
 • +3
  Teknik olarak arka yüzü de yoktur. Biz kendimizi referans aldığımızdan "arka" kelimesi de en az "karanlık yüzü" kadar yanlıştır.
  Vide supra 12 Ekim 2016
 • 0
  Karanlık yüzü kadar yanlış değildir . Karanlık yüzü deyince sanki o kısım hiç ışık almıyormuş gibi bir algı oluşuyor . ( Transformes Ayın karanlık yüzü adlı filmin ismi mesela , büyük bir yanılgı ) . Aslında bu yanılgıların sebeplerinden biri ayın dünya ile senkronize dönüşü ve bu yüzden onun hep aynı yüzünü görmemiz diğeri ise bu yanlış kavramın çok kullanılması . Yani ayın görmediğimiz tarafı / arka / kısmı / literatüründe ne var ise o kavramı kullanmak yanlış olmaz . Sadece bu yanılgıdan sıyrılmak gerek bence .
 • 0
  Cemaleddin Beye katılıyorum bu konuda yeterli ve güvenilir delil derken bu biraz daha göreceli kavram CIA dosyalarının bir kısmını açtığını görmüştüm hemde bir çok Pilotların konuşma kaydı bulunduğun biliyorum.heathes dedğin gibi toplumun büyük kısmı bunları delil olarak görürken büyük bir kısmı inanmamaktadır.İnanmak size kalmış ama ben bir kaç kere gözlemleme şansı bulduğum için bu soruyu sorma gereksiniminde bulundum.
  Berkay 12 Ekim 2016
 • +2
  Manipüle derken bu görecelikten bahsediyorum zaten . Gördüğümüz şey her zaman '' salt gerçeklik '' değilde '' manipüle edilmiş '' gerçeklik olabiliyor . Bu konularda inanıp inanmaya karar vermemizi sağlayacak '' salt kanıtlar / gerçeklikler '' yok . Sadece bir takım kuruluşlar,sayfalar,kurumlar algı oluşturmak istiyor ve bunun sonucunda da manipüle edilmiş gerçeklik ortaya çıkıyor bence yani .
 • +1
  Evet bu algı özellikler internet ortamında fazlasıyla mevcut.Sana saçma gelebilir ama işte bende gözlem yaptığım somut olarak gözlemediğim için bu görüşe sahibim.Peki kuruluş ve sayfaların böyle bir algı oluşturmasındaki amaç hakkında bir fikrin var mı ?
  Berkay 12 Ekim 2016
 • 0
  Hiç düşünmedim o konuda inan .
 • 0
  Zaten yanlış olduğunu belirtmek amacıyla ay örneğini verdim dikkatli okumamış olabilirsiniz. Kurum ve kuruluşların organize bir ters algı oluşturması şeklinde bakmak da bir gerçekliği olmayan varsayımdır. En temelinde günümüzde dahi insanların olayları bilimsel şekilde düşünememesinden kaynaklı olarak herhangi bir gelişme üzerinden korku ve yalan haber yaymak çok kolay hale geldi. Yani öyle amacının ne olduğu belli olmayan çeşitli bilinmez kurumlardan bahsetmek aynı hataya düşmek anlamına geliyor bunu demek istiyorum.
  Vide supra 12 Ekim 2016
 • 0
  Yıldızlararası bilinçli programlı yolculuk yapmış bir organizma Güneş sistemimize Gezegenimize geldiğinde bunu bizlerden saklamakla uğraşmayacaktır . Hepimiz için kötü gün olacaktır. Henüz Gezegenimiz üzerinde diğer canlılarla örneğin balinalarla iletişim kuramamış bir topluluğuz . olası dış uzaydan gelen yaşam formlarıyla nasıl iletişim kurabiliriz.. Ve belki de gezegenimizde Evrensel Zekası bizden üstün olan canlılar var. İnsan insana zeki ve akıllı .. IPhone7 yapmak bizim Evrensel Zeka çizgimizi yükseltmeyebilir " vay salaklar IPhone almak için ne çok çalışıyorlar " değerlendirmesi olası ..Yunuslar kavgasız gürültüsüz savaşsız , besleniyorlar ,ürüyorlar ve mutlu yaşıyorla . kim daha zeki..
  mustafa kuşçu 12 Ekim 2016
 • 0
  Zekayı nasıl tanımladığınıza bağlı tabi .
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

4.655 soru

27.497 cevap

30.192 kullanıcı

Giriş Yap