• 0

  Yapay Zeka Hakkındaki Düşünceleriniz Nelerdir?

  Ertuğrul 25 Eylül 2016
 • 0
  Yapay zekadan kastım filmsel özellikte olan zekalar değil. Şuan halihazırda olan yapay zekalar da değil (cortana, siri vs.) Sizin yapay zeka hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum, bir yapay zeka neler yapabilmeli, nasıl yapmalı gibi. Düşünceleriniz değerli, teşekkürler.
  Ertuğrul 25 Eylül 2016
 • 0
  Basmakalıp proglamlar ile yada sınırlı algoritmalarla sınırlı kalmamalı . Analiz etme ve muhakeme etme yetisi bizlerden çok daha hızlı ve verimli olmalı . Gerçek anlamda düşünmekten fazlasını yapmalı . Sorunlara '' analitik '' çözüm ararken duygusal zafiyetten etkilenmemeli . Farkındalığının farkında olmalı . Daha olmalı / olmaması gereken çok şey var aslında .
 • 0
  Aslında sorun genel yapısı ile ilgili değil. Tabi bambaşka bir düşünceniz varsa okumak isterim ama genel olarak sorum daha çok detayları ile ilgili. Bu yazdıklarınız kodlamaya dökülme konusunda kesinlikle gerçekçi olmayan şeyler. Şuan biyomekanikte bir sıçrama olmadığı için yapay zeka bilgisayar üzerinden geliştiriliyor. Bilgisayar ile biyomekaniği birleştirip programlanabilir zeka üretmek ise bu yüzyılda gerçekleşmesi mümkün görünmüyor. Çünkü bilgisayar 2'li sistem (0 ve 1 ler) üzerine kuruludur ve matematikseldir. Zeka ise matematikten daha karmaşık ve derindir. Fakat biyomekaniği bir kenara bırakırsak bilgisayarda yapay zeka üretilebilir. Benim araştırdığım konu ise bu
  Ertuğrul 26 Eylül 2016
 • 0
  İnsanoğlu kendi kendini tembelleştiriyor..
  YinYang 26 Eylül 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
HAFTANIN EN İYİLERİ
İSTATİSTİKLER

5.158 soru

30.942 cevap

31.405 kullanıcı

Giriş Yap