• 0

  Uzay yolculuklarında itici güç olarak elektromanyetizmanın kullanılması 15 yıl önce ortaya atılmış bir fikirdi...

  emir 06 Eylül 2016
 • 0
  ve fizik kanunlarına karşı koyduğu için imkânsız olduğu düşünülüyordu.Ancak bugün, bu gücün kullanılabileceği düşünülüyor ve eğer başarılabilirse uzay yolculuklarında bir devrim yaratabilir. Çünkü bu gücü kullanarak diğer gezegen ve uydulara yapacağımız yolculuklar aşağı yukarı şu kadar vakit alacak:
  Ay - 4 saat Mars - 70 gün Plüton - 18 ay Alfa Centauri - 100 yıl Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
  emir 06 Eylül 2016
 • +2
  Bence warp'ı geliştirsinler . Mars şuan ki teknoloji ile 2 ay sürmüyor diye biliyorum .
 • 0
  @Alliance aynen.Karanlık maddeyi kullanabilirsek warp motorları gerçekleşebilir. @emir elektromanyetizmayı nasıl itici güç olarak kullanacaksınız ? Roketler için itici gücü kast ettiniz sanırım. Yöntemine göre Roketler için Tehlikeleri veya çelişkileri de var soruyu açarsanız daha iyi olur.
  sa 06 Eylül 2016
 • 0
  yapay yer çekimi sayesinde
  emir 06 Eylül 2016
 • 0
  Karanlık maddenin enerji kaynağı olduğunu nerden biliyoruz? Belki de uzayda yer kaplamak dışında işe yaramayan bir şeydir? Işığın hiçbir türüyle bile etkileşime girmeyen, sadece kütlesini(sıradan maddeden farklı değil) şeyin, hatta evrende en çok bulunan(iktisada göre hava kadar değerli) şeyin çok yüksek enerji kaynağı olabilmesi mümkün gelmiyor bana ama tabi bilmiyoruz, bilmemekte sonsuz ihtimali getirir... :)
 • 0
  @emir hah şimdi oldu anladım. Bu dediğiniz şeye antigravity veya anti yer çekimi deniyor. Bugün böyle bir araç malesef yapılmadı.Ama 90 yıl önce nikola tesla adındaki mucidin bunun üzerine araştırmalar yaptığı biliniyor. hatta antigravity yoluyla bizim hayali uçan daireleri gerçeğe dönüştürmeye başarmış olabilir.Çünkü bununla ilgili aldığı patentler vardır.Patentte detaylı araştırılarak veriliyor sahte bir şeye verilemez.Bizim bugün yapamadığımızı o bundan 90 yıl önce yapmayı başarmış olabilir.İnternette araştırırsanız hem ingilizce hem türkçe kaynaklar bulabilirsiniz bununla ilgili.Teslanın proje çizimlerinide bulabilirsiniz.
  sa 06 Eylül 2016
 • +1
  @Altan Yıldırım Karanlık madde demişiz yanlış demişiz. Karanlık enerji demek istedim ben. Karanlık enerji evrenin yüzde 74 ünü karanlık madde yüzde 22'sini oluşturuyor.
  sa 06 Eylül 2016
 • 0
  Bu çok güzel bir fikir işte. :) Tek yapılması gereken şey; karanlık enerjiyi bir noktaya odaklayacak bir motor yapmak olurdu... Sınırsız enerji kaynağı resmen..
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.072 cevap

30.540 kullanıcı

Giriş Yap