• 0

  Yamyam mısınız? Değilseniz neden değilsiniz? Yamyam olmama sebebiniz ortadan kalkarsa yamyam olur musunuz? Hangi şartlarda kendi türünüzü yersiniz?

  İlyas 05 Eylül 2016
 • 0
  Kültürel ve etik değerlerle alakalı bir durum bence... Mesela çok aç kalsanız ve insan etinden her canlı gibi siz de nasiplenirsiniz...
  Doğukan Şimşek 05 Eylül 2016
 • 0

  Yamyam olmamak bir çeşit vejeteryanlık mıdır? Yamyam değilseniz neden tam vejetaryan değil de yarım vejeteryansınız? Sahi tam vejetaryanlık/veganlık nedir? bitki ile hayvanın kesin farkı söz konusu mudur ki bitki yiyip hayvan yememek söz konusu olsun? Aynı şekilde goril, maymun vs. yemeyenler sınırı neye göre çiziyorlar?
  İlyas 05 Eylül 2016
 • 0
  TWD ve Hannıbal dizisinde ki şartlar oluşmatıkça kendi türümü yemezdim galiba . Ama yiyenler var hayvan , insan . Bundan zevk alanlar var . Ve bu genelde ahlak yasalarınca belirlenen bir yanılsama . Misal neden köpek yemeyiz ki ? Belkide eti güzeldir . Kalori kaynaklarını arttırmak yararlı olurdu belkide .
 • 0
  Bazı kültürlerde yamyamlığın ruhani bir temeli vardır. Belki duymuşsunuzdur; "insan yediği şeye dönüşür" diye bir söz var. O yamyam kültürlerde de benzer bir temelle vicdani hale getirilir yamyamlık. Ölen yakınlarını yerler ki, onların deneyimleri, bilgeliği ve ruhu kendi içlerinde yaşasın diye... Sorulara yorum yapıyorum şimdi; yamyam değilim, kültürel sebeplerden değilim, kültürel sebeplerim ortadan kalkarsa bilimsel sebeplerden ötürü olmam, hayatta kalma meselesinde dinimizce serbesttir, yerdim...
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap