• +1

  Bu puanlama sistemi hakkında: Kendime eksi puan verince...

 • +1
  Gözlemlediğim kadarı ile, (kendime) eksi (-) puan verince, sonrakilerde eksi (-) veriyor.
  Artı verince, yaklaşımlar olumlu oluyor.
  Niye?
  Okumadan ya da okuduğunu anlamadan, başkalarının yargılarıyla hareket etme eğiliminden mi kaynaklanıyor?

  Puanlama sisteminin mantığı, çok bilgi içeren mi, yoksa çok beğenilen mi?
  İnsanlar kendi yazdıklarını beğenir zaten. Bu nedenle kişilerin kendilerine puan vermesi kaldırılmalı. (Sistem engellemeli)

 • +3
  ???????????????
  Doğukan Şimşek 04 Eylül 2016
 • +1
  Puanlama sistemi net, bilimsel bilgi içeren yazılara ya da başkalarına farklı bakışlar için ilham veren (buradan kendime pay çıkartıyorum tabii :-) bakışlar için olmalı bence.
 • +1
  Puanlama sistemi bence gereksiz . Yani bilimsel , felsefi , mantıklı yorumu algılayacak bir yapay zeka olsun da istemiyorum ama aktif üyeler daha iyi gibime geliyor . Okuyup eksi yada artı atan sayısı çok az . Bence şahsen sizin yorumlarınıza genelde + . '' pluslıyorum '' .
 • +1
  Bu biraz psikolojinin alanına giriyor :))
  Doğukan Şimşek 04 Eylül 2016
 • +1
  Sadece bilimsel dersek ufkumuzu ve evrene baktığımız deliği büyük oranda küçültmüş oluruz ki bunu kimse istemez . Ama ben gene iletişime geçerim fizikist ile , herkes burada bu sistem ile ilgili görüşlerini belirtir ise fizikist ekibi ona öre değişiklikler yapar .
 • +1
  Teşekkür ederim. :-) Yine de bence, puanlama sistemi bilimsel bilgilerin yüksek olduğu konuları ayıklamada, belirlemede bir araç olabilir.
  Bu şekilde, bir çok yazı , açılmış konu içinden kaliteli olanları ayıklayabiliriz. Mesela konu başlığının yanında, yazarlardan toplanan poizitif ve negatif puanlarda belirtilebilir. Bu yazının ne kadar çok kişi arasında tartışıldığını da gösterir.
 • +1
  Fikirler arasında uçuk ve gereksiz olanların yanında bazen öyle güzel bilgiler çıkıyor ki, mesela mutlak sıfır altı maddenin durumu ile ilgili başlık bence, kaynaklar içermesi açından değerli. Bu şekilde bir çok soru arasında kaynayıp gidiyor.
 • +1
  Bilimsel bilgi açısından elbet daha iyi olur herkez için . Ama bu sefer ben çok pasif kalırım çünkü bende bilimsel bilgi yok .. (: Evet o soruyu kim sormuştu unuttum ama güzel sorulardan biriydi . @shibumi .
 • +1
  Bende de fazla yok. Ama olanlar var ve onlar paylaşıyorlar.
  Sizin pasif kalacağınızı sanmıyorum. :-) Gene herkes istediği gibi yazacak. Sadece içlerinden, daha sonra kaynak olarak başvurulabilinecekler daha kolay ayıklanacak.
 • +1
  Fizikist ekibi ile iletişime geçin , iletin bu durumu ilgilenirler . Ben iletişime geçmeyeceğim çünkü en son geçtiğimde 3 kullanıcının hesabı silindi , kenarda kalacağım bu sefer . (: (:
 • +1
  Daha acemiler de ondandır. Başarılarını kendilerine fazla bağlıyorlarsa, acemiliklerini de göremiyorlardır.
  Yazılanları okuyorlardır nasıl olsa. eğer okumuyorlarsa "kendi sitelerinde ne olduğunu?", zaten ilgisizlermiş ki bu durumda ne yazsak işe yaramaz.

  Üyeliği sona erdirilen üyelikler için boş verin. Ben bir öncekini kendiminkini sona erdirdim. Bir çok yazım da uçtu gitti. Ben istediğim için onlarda uyardığı için yapacak bir şey yok. Ama bu bir kayıp değil benim için, bu sayede çok daha zengin ve güzel sitelere de ulaştım.

  Her şeyin bir olumlu yanı vardır.
 • 0
  Belki siz kendinize eksi vermeseniz de yorumunuz başkası tarafından bir eksi alıp tekrar birkaç kişi tarafından eksi alabilir. İnsanların algılarının, popüler tartışmalarda olduğu gibi içerikten ziyade beğeniye göre değişebileceğini biliyoruz. Bu sizin için de geçerli benim için de geçerli. Bu soruyu içerik itibariyle kişisel bulduğumdan dolayı buradan çıkan genellemeri doğru bulmadığımı belirtmek isterim.
  Vide supra 04 Eylül 2016
 • +1
  Neyi kasttetiyorsun tam olarak ? @cemal
 • 0
  Soruyu ve konuyu kişisel bulduğumdan bahsediyorum. Burdan genel kullanıcılar için bir fikir çıkaramazsınız. Acemi olduklarına ya da bir eksiden sonra diğer eksilerin haksız ve tamamen piskolojik olarak verildiği kanısına varamazsınız.
  Vide supra 04 Eylül 2016
 • +1
  Sistem hakkında konuşuyoruz ortada kişisel bir konu yok . Eksi konusu zaten konuşulması gereken bir konu . Herkez bu konuda fikirlerini belirtirse iyi olur bence .
 • 0
  Neyi kastettiğimi tam olarak anladığını sanmıyorum. Başka bir soru içerisinde eksi konusunu konuşmak isterim.
  Vide supra 04 Eylül 2016
 • +1
  benim açımdan puanlama tuşları gereksiz... bir yorumu eksilediğiniz zaman zaten yorumu okuyan kişi görüşü tamamiyle değerlendirmek yerine yanlışına odaklanıyor... Okuyucu kitle yorumu yazanın asıl anlatmak istediği olguya odaklanmıyor... en azından beni bu surette etkiliyor... Eğer kişinin yazdığı yorumda bir yanlışlık varsa okuyucunun bunu bulup yorumu yapan kişiyi uyarması bilgi alışverişi ve tartışma havasını olgunlaştıracaktır... Yanlış belirtilmeden Eksilenmek yorumu yapan kişinin üzerinde olumsuz etkilere vesile olabilir...
  Doğukan Şimşek 04 Eylül 2016
 • +1
  Katılıyorum , eksi atmak yerine düşünceleri belirtmek daha olgun bir hareket olur .
 • +1
  Bir kamu kurumunda, kurumsal web sayfasının düzenlenmesinde aktif olarak etkenim. Bir web sitesini yürütmenin ve geliştirmenin zorluklarnı kendi açımdan biliyorum.
  Aynı zamanda bir basın çalışanıyım. Kamuya- topluma açık bölümlerde uymanız gereken bazı temel kurallar vardır. Örneğin, facebook yönetimi içeriğini kendi kafasına göre uygun bulmadığı sayfaları, kullanıcıları silemez. Ancak şikayet kurumları (kurum burada bir işletme değil, bir eğilim, kurala bağlı değerleri kast ediyor) üzerinden iş yapabilir. Bu nedenle, kullanıcı kurallarını değiştirmesi gerekiyorsa önceden bilgilendirip, süre de veriyor. Ve kullanıcı kurallarından da ödün veremez bu yüzden.

  Acemilik derken, bu sitenin tartışma platformundaki düzenlemelerin eksikliğini kast ettim. Çünkü bir tartışma ortamı yönetmek ve tarafsız kalmak zordur. Ortama katılmayarak tarafsızlıklarını koruyorlar. Ancak ortamın çalışma kurallarını ve işleyişini belirlerken, acemiler.

  Örneğin; yapacakları bir uygulama için, önce bir başlık açıp, burada kullanıcı fikirleri toplanabilir. Bu aktif ve profesyonel bir yaklaşım olur bence.
  Yanda duran "aktif üyeler" kısmı bir gün aniden kalktı. Sonra bir gün puanlama sistemi geldi.
  Bu konuda katılımcıların önerilerini muhakkak kullanmışlardır ama, son kararı vermeden önce, genelin bilgisi ve fikri alınmalı.
  Aslında basit ve önemsiz bir konu. Sadece kullanıcı ve yönetim anlayışını yansıtması açısından önemli.

  Fizikist sitesinde yazdığım bir yazıdan sonra, blog sayfasına bir çok farklı ülke ip'lerinden giriş oldu. Bunun anlamı, bu sitedeki tartışma platformu, yurt dışından da takip ediliyor.
  Zaten fizikisti diğerlerinden ileri götüren, yazım ve yazılım içeriği değil, kullanıcıların aktif katılımı ve sayısının artması. Bu nednele buranın yapılanması daha verimli olmalı. (bilimsel veri açısından)

  Ülkemizde bilimsel gelişimin dar olmasının bir nedeni de akitf katılımın az olması. Bu eksikliği azaltma açısından bu tartışma platformu değerli.
 • +1
  Aynen iyi bir demogog, Nihat Hatipoğlu gibi iyi edebiyat yapan biri aynı zamanda bilimle gayet aşina, bilge biri gibi üst sıralarda yer alabiliyor..
 • 0
  Aslında eksi ya da puanlama sistemini konuşmak yerine site ve kullanıcılar arasında bir çeşit iletişim sistemi kurulması bahsettiğiniz gibi çok daha önemli. Katılıyorum shibumi_tr.
  Vide supra 04 Eylül 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.072 cevap

30.540 kullanıcı

Giriş Yap