• 0

  Tum insanlar aslinda ortak bir bilincaltina sahip olabilir mi?

  m.ali 03 Eylül 2016
 • 0
  Bir kitapta bir deneyimden soz ediyordu.Bir sizofren gunes e bakip ondan uzun bir borunun sallandigini ve bunun sonucu ruzgar olustugunu soyluyordu.Bunu dinleyrn psikolog tabi ki onemsememis.Ama somra bir tarih kitabindan eski bir pers ayinini gorunce insanligin bir tur ortak bilincaltina sahip olabilecegini dusunmus.Ayini anlatan kutsal kitapta eger ayin sirasinda goge bakacak olursaniz gunesten cikan bir borunun sallanarak ruzgar olustugunu sanabilirsiniz diyor.Bu arada ayin 500 yillik.Sizofren olayi da 1960 li yillarda yasabmis
  m.ali 03 Eylül 2016
 • 0
  Biliç altını manipüle etmek bilinci manipüle etmekten daha kolay . Ama genede her insanın algılama ve yorumla şekli bu '' sıradanlığa '' izin vermeyecek kadar komplekstir .
 • 0
  Genetik hafıza bununla alakalı olabilir. Ama bilinç altının kişiye özgü olduğunu düşünüyorum.
  filozof 04 Eylül 2016
 • 0
  Bilinç denen şey herkeste aynıdır. Çevresini anladığını anlamaktır. Bilinçaltı denen şey bilincin çevresini anlayan, algıladıklarını tekrar eden kısmıdır, dolayısyla sadece insanlarınki değil, her canlının bilinçaltı aynıdır. Bizi bilinçli yapan şey...doğrusu bir çok insanı bilinçli yapan şey sadece omirlikle çalışmıyor kafamız, omirliği anlayan, onu manipüle eden, kişilik oluşmasına sebep olan bir de limbik sistemine sahibiz.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.072 cevap

30.540 kullanıcı

Giriş Yap